reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Spór KRRiT z UKE - tym razem o DVB-H

dodano: 2009-05-11 09:51 | aktualizacja: 2009-05-11 14:37
autor: Anita Dąbek | źródło: parkiet.com

dvb-H-handheld_logo_sk.jpg Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) zgłosiła uwagi do projektu rezerwacji częstotliwości dla telewizji mobilnej DVB-H, a co za tym idzie Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) nie może ich wydać. Spółka INFO-TV-FM, która wygrała w marcu br. konkurs na operatora nie może w rezerwacji wymienić z nazwy oferowanych na multipleksie programów, ponieważ operartor nie podpisał jeszcze umów z większością nadawców, a tego właśnie chce KRRiT.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Należy podkreślić, że nie wymagano wcześniej od INFO-TV-FM, by takowe nazwy podawał, ponieważ zgodnie z prawem telekomunikacyjnym operator ma jedynie obowiązek zapewnić nadawanie 16 programów o określonej tematyce.

Inne zdanie ma przewodniczący KRRiT, Witold Kołodziejski, według którego nazwy programów zawsze były wpisywane do decyzji o rezerwacji częstotliwości i od tego nie ma wyjątków. Podejrzewa również, że operator nie ma oferty programowej i w ten sposób próbuje rozwiązać problem.

Zdaniem prezes UKE, Anny Streżyńskiej, są tu zupełnie odmienne sytuacje, gdyż obecnie rezerwację otrzymuje operator wielu programów, a nie jeden nadawca. Dodała, że nie ma potrzeby, aby KRRiT ingerowała w zawartość multipleksu, ponieważ znajdą się na nim wyłącznie programy, które są nadawane zgodnie z prawem.

Spór UKE z KRRiT może wpłynąć na opóźnienie startu DVB-H w Polsce.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aplikacje mobilne


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Wiwa H.265 LITE HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Wiwa dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...