reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Koniec Planeta Sport

dodano: 2009-04-10 20:25 | aktualizacja: 2009-04-11 00:31
autor: RafiX | źródło: Inf. własna/tele-satinfo.ru

Planeta Sport.jpeg Od 15 kwietnia 2009 roku, rosyjski międzynarodowy kanał sportowy Planeta Sport zakończy swoją działalność. Tego dnia stacja zniknie z ofert wszystkich platform satelitarnych, w których była dostępna, a także wielu europejskich sieci kablowych. Zakończenie nadawania kanału wiąże się też z wyłączeniem niekodowanego przekazu z satelity HotBird 6 (13.0E). Planeta Sport jest częścią portfolio publicznego nadawcy rosyjskiego RTR.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pierwsze przecieki o zbliżającym się końcu Planeta Sport pojawiły się pod koniec 2008 roku na łamach łotewskiego portalu delfi.lv. Spekulowano wtedy, że kanał zniknie wraz z początkiem stycznia 2009 roku, ale informacje te się nie potwierdziły. Najprawdopodobniej, to kiepska sytuacja ekonomiczna, jaka panuje na rynkach światowych miała wpływ na ostateczną decyzję RTR, o czym wtedy też mówiono.

Planeta Sport jako piaty kanał publicznego nadawcy Rossijskoje Teleradio (RTR) został uruchomiony 1 lipca 2005 roku. Pozostałe kanały RTR to: Rossija, Kultura, Sport i Planeta. Najnowszym, szóstym projektem jest informacyjny Vesti. Dwa ostatnie kanały, podobnie jak Planeta Sport są dostępne FTA za pośrednictwem satelity HotBird 6 (13.0E).

Planeta Sport przez kilka lat obecności na rynku dość poważnie rozbudował swoją sieć dystrybucyjną. Jej programy docierają do widzów w USA, m.in. dzięki platformie DISH Network, a w Europie za pośrednictwem niekodowanej transmisji z pozycji satelitarnej HotBird 6 (13.0E). Kanał dostępny jest też w ramach takich platform jak Viasat czy Poverkhnost Plus, a także wielu sieci kablowych działających na Kaukazie, Ukrainie i Armenii. Obecny jest też w Izraelu, a także w Azji (dzięki niekodowanej emisji z satelity Yamal 202 (49.0E)).

Z programu dnia, zawartego na oficjalnej stronie domowej tej telewizji można wyczytać, że ostatnią audycją telewizyjną wyemitowaną dnia 14 kwietnia br. o godz. 23:50 czasu moskiewskiego będzie serwis informacyjny Vesti-Sport.

Z kolei satelitarna platforma Viasat, na swojej witrynie internetowej dla mieszkańców Litwy informuje o usunięciu Planeta Sport ze swoich pakietów w stosownym komunikacie prasowym

Oficjalna strona Planeta Sport: www.rtr-sport.ru

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel Megasat Quattro 90dB 10m

Tani, poczwórny przewód koncentryczny 75 ohm w kolorze białym Chess...

70 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 179 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Duo 4K S2X FBC

Vu+ Duo 4K - nowa propozycja z segmentu sprzętu Ultra...

1 590 zł Więcej...
reklama