reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Czy Ferguson da drugie życie modelowi DF-9000 PVR?

dodano: 2009-01-14 20:19 | aktualizacja: 2016-07-31 21:29
autor: Paweł Urkiel | źródło: ferguson-digital.eu

Firma Ferguson znana doskonale nie jednemu Polakowi, wprowadziła nową promocję na leciwy już tuner DF 9000 PVR. Otóż wraz z kartą Telewizji na kartę owy tuner kosztować będzie 359 zł - jest to cena detaliczna sugerowana przez poznańskiego producenta. DF 9000 PVR w promocji z kartą TNK wyposażony będzie w dysk 80GB (co wydaje się być na dzień dzisiejszy niezbyt dużą ilością miejsca). Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Producent zachęca do zakupu tunera poprzez wyszczególnienie jego możliwości, co aktualnie nie jest wielkim wyczynem.
Nagrywanie, przewijanie, cofanie, itp., to w dzisiejszym świecie telewizji satelitarnej norma i wręcz obowiązujący standard. O czym najlepiej przekonują się abonenci telewizji nowej generacji N, wybierający nbox Recorder'a. W tym względzie również Cyfra+ nie zostaje w tyle.

Cieszy jednak fakt, iż kolejny odbiornik w dobrej cenie i z niezłymi możliwościami trafi (ponownie) na rynek. DF 9000 PVR został już przez wielu użytkowników zapomniany. Teraz ma szansę powrotu do łask.

Pytanie tylko, czy faktycznie owe posunięcie przyniesie Fergusonowi zamierzony cel? Hmmm... Będzie raczej ciężko. A oto moje wyjaśnienia w tej kwestii.

Ferguson DF 9000 PVR dawno dawno temu ukazał się, jako tuner mający problemy ze współpracą choćby z kartą Cyfry+ - kanały przycinały się, szczególnie w trakcie nagrywania programów. Wielu użytkowników znajdowało na to sposób, nie korzystali z czytnika, a z modułu Aston Crypt lub ZetaCam Blue. Inni wymieniali podzespoły tunera na mocniejsze i stabilniejsze w działaniu. W rezultacie okazało się, że najlepszym lekarstwem jest wymiana w zasilaczu kilku kondensatorów i tuner działał idealnie.
Miał więc wady, ale dało się te wady akceptować.

Polacy coraz częściej kupują tunery satelitarne wyposażone w dysk twardy nie zawsze przy tym umożliwiające odbiór programów HD (tylko jakoś w przypadku DF 9000 PVR razi mała pojemność dysku). Wynagrodzeniem pojemności dysku może być dodawana do zestawu karta telewizji na kartę - posiadająca nie najgorszą ofertę polskich kanałów.

Podsumowując - Ferguson może wraz z nadaniem drugiego życia modelowi 9000 PVR odnieść sukces sprzedażowy, a całości sukcesu dopełni dołączona do zestawu karta TNK. Jednak ważne jest by oferta była w dobry sposób zaprezentowana potencjalnym nabywcom oraz by tuner spisywał się dobrze we współpracy z kartą TNK.
Pozostaje tylko życzyć sukcesów.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Blogi


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0m w wersji v2.1 dla...

59 zł Więcej...

Nagrywarka 4K UHD Velocap X Pro

Nagrywarka HDMI  - materiału wideo wysokiej rozdzielczości na zewnętrzne nośniki...

990 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...