reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: O. Rydzyk myśli nad własną platformą?

dodano: 2008-12-10 15:51 | aktualizacja: 2008-12-10 17:03
autor: Daniel Gadomski | źródło: SatKurier.pl

corab700_dla_trwam.jpg Ojciec Tadeusz Rydzyk wielokrotnie pokazywał, że prowadzi działalność medialną na wszystkich możliwych frontach. Ostatnio dał do zrozumienia, że będzie walczył na rynku internetowym. Konflikt z największym operatorem kablowym UPC Polska stawia pytanie, czy nie rozważa przypadkiem uruchomienia własnej platformy cyfrowej. Obok portalu to jedyna działalność medialna, której mu brakuje.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Według "Naszego Dziennika" TV Trwam zakwestionowała zapisy w nowej umowie, którą przygotowała UPC Polska. Poszło obecność w najtańszych pakietach, czego wymaga nadawca. Niewykluczone, że przyczyną sporu jest cyfryzacja UPC Polska, która prędzej czy później będzie musiała zacząć wyłączać analogowe kanały i przenosić je do pakietów cyfrowych. Środowisko Radia Maryja natychmiast zachęciło do bojkotu sieci kablowej i zakupu zestawów FTA do odbioru TV Trwam. Wydarzenie zbiegło się z urodzinami toruńskiej rozgłośni, gdzie zjechały całe tiry zestawów satelitarnych. Nic dziwnego, że konflikt z UPC przez niektórych był odebrany jako chęć podniesienia sobie sprzedaży w tym okresie.

Zapewne platformy cyfrowe chętnie widziałyby TV Trwam w swojej ofercie (w n i Cyfrowym Polsacie jest na liście z Astry). To byłby poważny zastrzyk abonentów zwłaszcza na wsiach, gdzie nie ma sieci kablowych. O. Tadeusz Rydzyk nigdy nie zdecydował się na udostępnienie kanału Cyfrze+, Cyfrowemu Polsatowi, czy n, co jest dość dziwne i może potwierdzać tezę, że poważnie rozważał uruchomienie własnego pakietu.

Z technicznego punktu widzenia ewentualny projekt wydaje się nierealny. TV Trwam wynajmuje transponder od TVP na Astrze, a dedykowane zestawy do odbioru tego kanału są złożone z tunerów FTA (chociaż swego czasu po zmianie oprogramowania umożliwiały piracki odbiór pakietu Polsatu). Gdyby zaistniała konieczność wymiany tunerów na dekodery, nie wiadomo nawet jakiej grupy dotyczyłaby. Najbardziej optymistyczne szacunki mówią o grubo ponad 0,5 mln posiadaczy tunerów TV Trwam. Są raczej przesadzone, bo większość zestawów sprzedawana jest wraz z anteną z logiem stacji Redemptorystów, którą spotyka się w kraju bardzo rzadko. W małych miasteczkach i na wsiach wyraźnie króluje Cyfrowy Polsat.

Załóżmy, że jednak o. Rydzykowi uda się porozumieć z Astrą w sprawie dzierżawy transpondera albo zdecyduje się na zakodowanie TV Trwam. Co wtedy? Zapewne ruszyłaby kampania propagandowa podkreślająca nadmiar seksu, przemocy i perwersji na konkurencyjnych platformach i sieciach kablowych. Retoryka przynajmniej dla części z 8 proc. Polaków słuchających Radia Maryja regularnie (CBOS) okazałaby się skuteczna. Wówczas mogłyby ruszyć kanały tematyczne TV Trwam - np. Trwam dla dzieci, Trwam Dokument, czy Trwam Dobra Muzyka. Naturalną siecią dystrybucji potencjalnej platformy byłyby pewnie Rodziny Radia Maryja.

O tym, czy platforma powstanie czy nie to przekonamy się w najbliższym czasie. Zobaczymy, czy przypadek UPC będzie odosobniony. Być może decyzja w tej sprawie zależy od powodzenia lub nie TV Trwam w konkursie na częstotliwości w ramach DVB-T. W przypadku decyzji negatywnej, nadawca związany z o. Rydzykiem będzie mógł rozwijać się już tylko na satelicie.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Daniel Gadomski


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

139 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC Opticum Lion 5 AIR

Miniaturowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX Technology...

109 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...