reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Eurobird 9 - czy stanie się nowym Hot Birdem?

dodano: 2008-09-23 22:36 | aktualizacja: 2016-07-31 21:26
autor: Paweł Urkiel | źródło:

Temat łączy się częściowo z moim poprzednim blogiem... Wtedy rozprawiałem o ciasnocie na transponderach Hot Birda. Teraz zajmę się kwestią planów i zamiarów Eutelsata względem Eurobirda 9. Otóż, mam takie osobiste wrażenie, że operator i jednocześnie właściciel obu tych pozycji orbitalnych chce umocnić Eurobirda 9 i stworzyć coś w rodzaju Hot Bird\'a Bis. Powstaje więc pytanie, czy to się uda?Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Odpowiedz nie jest oczywista, a jednocześnie prostszego pytania nie ma... Co ma przyciągnąć sat-maniaków do nowej pozycji orbitalnej, jaką niewątpliwie jest 9*E? A no erotyka... To jest główny i świetny zarazem wabik oraz świadome działanie operatora... Wielu z nas posiada karty kodowe na pakiety erotyczne. Teraz, gdy zapowiadany jest koniec nadawania pakietu MCT i RedLight z 13*E siłą rzeczy musimy przestawić nasze anteny, lub dostosować je do odbioru Eurobirda 9. Możliwości dostosowania zestawu jest kilka - dołożenie nowego kowertera pojedynczego (Single). Można też zamocować konwerter typu monoblock i jednocześnie odbierać sygnał z Hot Birda i Eurobirda 9... (to rozwiązanie zapewne będzie najbardziej popularne we Włoszech z wiadomych powodów) Ja osobiście zainwestowałbym w antenę Triax TD110 i multiblock (dla niewtajemniczonych jest to specjalny uchwyt na 4 konwertery). Tutaj bez problemu (ew. po drobnych przeróbkach uchwytów na LNB) można ustawić sygnał z Hot Birda, Eurobirda 9, Astry 1, Astry 2/Eurobirda 1 lub zamiast tego ostatniego np. Thora lub być może nawet Syriusza... Opcji, jak już zauważyłem wcześniej jest kilka i myślę, że powolne przenoszenie się lub dołączanie nowych użytkowników pozycji 9*E, spowoduje iż stanie się ona na tyle popularna by móc o niej mówić Hot Bird Bis... Kto wie, może w przyszłości SKY Italia zacznie tu nadawać swój pakiet i odciąży tym samym kilka transponderów na 13*E (choć to raczej wizja daleko-przyszłościowa).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Blogi


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC Opticum Lion 5 AIR

Miniaturowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX Technology...

109 zł Więcej...