reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Paweł Urkiel: Aktywacja nowych kart Cyfry+

dodano: 2008-09-21 01:11 | aktualizacja: 2016-07-31 21:25
autor: Paweł Urkiel | źródło:

Od początku września mamy nowy, gorący temat... Wymiana kart w Cyfrze+. Jedni się cieszą inni płaczą. Koniec oglądania kanałów z nielegalnie podbijanych kart nadszedł. Co za tym idzie, abonenci są zmuszeni aktywować nowe karty, by po wyłączeniu starego systemu kodowania móc nadal oglądać wybrany przez siebie pakiet kanałów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Operacja wymiany/aktywacji opisana w przesyłce, którą otrzymał lub otrzyma każdy abonent wydaje się być jasna jak słońce... A jednak rzeczywistość spłatała nam wszystkim figla. Wielu niecierpliwych, w tym także ja zaraz po otrzymaniu karty próbowało ją aktywować. Jednym się udało, innym nie - do tych zaliczam się ja. Okazało się bowiem, że Cyfra+ aktywację rozsyłała przed 18. września, ale tylko dedykowane do odbioru przez platformę tunery "umiały aktywować" nowy kartonik. Co to w praktyce znaczy? Każdy posiadacz swojego tunera (innego niż te polecane przez C+) miał trudności z aktywacją karty. Ja czekałem chyba ze trzy doby i nic... Aż wreszcie z szafy wyjąłem Philipsa 6201 HD i aktywacja pojawiła się po paru godzinach. Dopiero wtedy Ferguson HF poradził sobie ze współpracą z nową kartą. Jakież było moje zdziwienie, gdy na forach pojawiły się informacje o tym, że od 18. września także inne tunery potrafią aktywować kartę w nowym systemie. Wśród nich pojawił się model Fergusona, który posiadam i wtedy zrozumiałem... Czasem warto poczekać i spokojnie sprawę załatwić... Na własne życzenie miałem problemy... Do tego myślałem, że sprzęt Fergusona nie będzie się już nadawał do odbioru pakietu C+, bez dokupienia do niego modułu CI... Teraz uwaga dla posiadaczy Philipsa 7201HD PVR -aktywujcie swoją kartę 29.09.2008. by uniknąć problemów. Proces wymiany jest banalny, jednak można go sobie lekko utrudnić robiąc coś wbrew instrukcji... i przyjemność z wymiany karty staję się męką...


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Blogi


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

Moduł HD+ z kartą 6m

Moduł HD+ z kartą HD+ (gotowy na odbiór w Ultra...

399 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,8m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,8m w wersji v2.1 dla...

39 zł Więcej...