reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kolejne opóźnienie TV mobilnej

dodano: 2008-07-30 10:26 | aktualizacja: 2008-07-30 12:46
autor: Anita Dąbek | źródło: Onet.pl

dvb-H-handheld_logo_sk.jpg Nie podjęto uchwały dotyczącej konkursu na operatora telewizji mobilnej. Przyczyną jest zmiana założenia tego konkursu - Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) zaproponował nową formę konkursu dającą jego zwycięzcy możliwość obecności na multipleksie telewizji mobilnej aż do 2023 roku, a nie jak planowano to wcześniej - do 2015 roku.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT), powiedział, że konkurs nie odbędzie się w sierpniu, ponieważ potrzebne jest przeprowadzenie konsultacji w tej sprawie.

Według propozycji UKE zwycięzca konkursu będzie miał gwarancję obecności na multipleksie przez 15 lat. Zakłada również rezygnację z okresu przejściowego, kiedy zasięg telewizji mobilnej miałby być ograniczony, a dopiero potem ogólnopolski.

Konkurs na operatora telewizji mobilnej miał odbyć się już w czerwcu, ale opóźniło się to m.in. przez rozmowy prowadzone z sąsiadami Polski oraz ze Szwedami i Duńczykami. Problem polegał na tym, aby wybrane na potrzeby telewizji mobilnej w Polsce częstotliwości nie powodowały interferencji z częstotliwościami wykorzystywanymi poza granicami naszego kraju. UKE nadal czeka na stanowisko Rosji w tej sprawie - możliwe są interferencje na terenie obwodu kaliningradzkiego. Sierpniowy termin ogłoszenia konkursu również został przesunięty...

Na potrzeby telewizji mobilnej UKE przeznaczyło 38 kanałów częstotliwości z zakresu 470-790 MHz w 31 miastach. Miasta będące gospodarzami Euro 2012 otrzymały po dwa kanały.

Swoje zainteresowanie udziałem w konkursie na telewizję mobilną wyraziło czterech operatorów komórkowych: Polkomtel, Centertel, PTC i P4. Oprócz nich wystartować w przetargu chce Polski Operator Telewizyjny (POT) - spółka TVN-u i Polsatu. Nie wyklucza się także udziału Cyfrowego Polsatu.

W takim razie kiedy nastąpi start telewizji mobilnej w Polsce? Czy zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami jeszcze w 2008 roku?Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Aplikacje mobilne


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Openbox ForTe2 z tunerem 4K DVB-T2 H.265

Openbox ForTe2 DVB-T2 H.265 4K to urządzenie multimedialne 4K na...

349 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...