reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Blue Kiss TV zapłaci 18 tys. funtów grzywny

dodano: 2008-07-11 12:58 | aktualizacja: 2008-07-11 15:23
autor: Janusz Sulisz | źródło: DSpy

Blue Kiss TV Operator bezpłatnego kanału Blue Kiss TV został ukarany grzywną w wysokości 17,5 tys. funtów za nadawanie programów dla dorosłych bez ochrony PIN. Nadawcy mogą pokazywać materiały o charakterze jednoznacznie seksualnym, pod warunkiem, że są kodowane i chronione przez kod PIN lub inny system, uniemożliwiający oglądanie dzieciom.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Widz zaalarmował brytyjskiego regulatora Ofcom, że w nocy 27 maja Blue Kiss TV, który jest własnością Square 1 Management Limited, wyszukując się pod nazwą Smile TV, pokazywał erotyczne materiały. Prezenterzy kanału namawiali widzów do płatnego chatowania poprzez telefon, prezentując przy tym zdjęcia dla dorosłych.

Ofcom sprawdził doniesienia i okazało się, że prezenterzy pokazywali obrazy, które Ofcom określił jako materiały "adult sex". Do tego kanał nadawany był sygnałem niekodowanym, co było według Ofcomu jednoznacznym złamaniem prawa.

Ofcom, który wielokrotnie w przeszłości ostrzegł operatorów niekodowanych czatów dla dorosłych, postanowił, że wielkość grzywny powinna zadziałać jako hamulec dla nadawcy, ale także być ostrzeżeniem dla innych, w związku z czym przyznał wysoką grzywnę.

Nadawca Blue Kiss TV potwierdził, że dopuścił się do złamania prawa i dostarczył do regulatora dokument, w którym osoba prowadząca program w nocy 27 maja wzięła odpowiedzialność za incydent na siebie i zrezygnowała z pracy.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Erotyka


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

Odbiornik Fuba ODE8600 DVB-T/T2 HEVC

Fuba ODE8600 to odbiornik do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T...

125 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

179 zł Więcej...