reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TP SA z platformą cyfrową nic nie zdziała

dodano: 2008-07-04 15:22 | aktualizacja: 2008-07-04 17:50
autor: Janusz Sulisz | źródło: gazeta.pl

W połowie sierpnia na polskim rynku ruszyć ma czwarta platforma satelitarna, która będzie tworzona przez Grupę TP przy współpracy z Cyfrą+. Pakiet kanałów oferowanych przez operatora telekomunikacyjnego ma być taki sam, jak ten oferowany przez niego dla 49 tys. abonentów w ramach usługi Videostrada - czyli ponad 80. Możliwość sukcesu tej platformy, jako słownie n-tej w Polsce, oceniany jest krótko: ...prawie niemożliwe.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tak naprawdę to nie będzie nowa platforma cyfrowa, lecz nowy sposób dotarcia do widzów z ofertą, która i tak jest już dostępna w naszej sieci - powiedział Stephane France, międzynarodowy dyrektor ds. zawartości programowej France Telecom.

Sprzedażą dekoderów ma zająć się TP SA i prawdopodobnie sieć Cyfry+ (to chyba jedyna nadzieja!) Nie wiadomo jednak, czy będzie on posiadać znaczek TP czy Orange. We Francji wystartowała pod nazwą Orange i zapewne w Polsce będzie podobnie, aby France Telecom mógł ...ściągać z Polski wzorem usług telekomunikacyjnych "haracz" za logo i nazwę.

We Francji koncern produkuje kanał Orange Sport, a 9 sierpnia dołączy do niego także Orange Foot, którego promo trailer nadawany jest z dwóch satelitów Hot Bird - 13E i Atlantic Bird 3 - 5W. Trailer Orange Foot nadawany jest w jakości SD/niekodowany i co interesujące, nie ma tu żadnego logo stacji.

W Polsce złożono niedawno do KRRiT wniosek o koncesję dla Orange Sport, którego producentem będzie platforma Cyfra+. Nie wiadomo, ile kanałów w tym roku zamierza jeszcze uruchomić TP SA.

Znawcy rynku uważają, że uruchomienie kolejnej platformy satelitarnej (Orange) skazane jest raczej na tzw. niebyt, czyli egzystencję w cieniu innych, a szczególnie w rozwiniętych platform Cyfrowy Polsat i tej "zaprzyjaźnionej" Cyfry+, która ma uplinkiem obsługiwać Orange.

Nie wydaje się, że Orange odniosła większy sukces z jednego powodu - brak własnej i niezależnej sieci dystrybucji, znającej się na telewizji cyfrowej. Prawda jest taka, że sieć sprzedaży operatora telekomunikacyjnego nie poradziła sobie z Videostradą, więc i tu nic nie wskóra. Z drugiej strony pojawienie się Orange w dystrybucji Cyfry+ będzie elementem służącym powodzeniu oferty Cyfry+, jako czołowej oferty na rynku DTH.

Aby odnieść sukces, czwarta platforma musiałaby zdobyć zaufanie firm tv-sat i pojedynczych instalatorów anten satelitarnych przekonanych w 100% o zyskach z oferowania/zachęcania klientom akurat tej oferty, w innym przypadku, TP SA może mieć problemy podobne do klapy Videostrady.

I niestety wbrew tekstom z Gazety Wyborczej wprost z Paryża (z siedziby FT??), ale TP SA z platformą Orange wchodząc na polski rynek DTH w taki sposób nic nie namiesza chyba, że wodę w Bałtyku ...życząc powodzenia!Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Orange TV


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nakładka dachówka z wpustem - ceglasta

Nakładka uszczelniająca poszycie dachu przy maszcie.

115 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

Miernik Spacetronik STC-33 Combo DVB-S2/T2/C

Miernik, do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 naziemnych DVB-T/T2...

569 zł Więcej...