reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Dementi SexView o zejściu z Hot Birda

dodano: 2008-07-01 12:26 | aktualizacja: 2008-07-01 14:48
autor: Janusz Sulisz | źródło: sexview

sexview4+_mini.jpg 30 czerwca otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie, że erotyczne kanały SexView pozostaną na satelicie Hot Bird przez najbliższe lata i nie ma planów przejścia na satelitę Eurobird 9 - 9E. Wcześniej pojawiła się plotka, że SexView podobnie, jak pakiet MCT i RedLight opuszczą 13E. Więcej w drukowanym magazynie SAT Kurier 7-8/2008 (po 11 lipca).Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Całe zamieszanie wokół kanałów erotycznych powstało już podczas wystawy ANGA Cable w Kolonii, gdy nieoficjalnie puszczono informacje, że kanały MCT, RedLight i inne (nie określono dokładnie które), będą stopniowo opuszczać satelitę Hot Bird - 13E, by się przenieść na tańsze transpondery satelity obok Hot Birda, czyli EuroBirda 9 - 9E.

Eutelsat podniósł ceny na pojemności transponderów o około 30%, a to spowodowało, że część nadawców nie mających dłuższych kontraktów na pojemności nie wytrzymała podwyżek i musi "uciekać" na tańsze transpondery EuroBirda 9 - 9E. Dotyczy to także erotycznych kanałów FTA, które powyłączano z Hot Birda - 13E.

Inna sprawa, że wiele z nich nadaje bez jakikolwiek licencji, czyli nielegalnie, zajmując cenne miejsce platformom i dużym nadawcom z licencjami. Doszło do tego, że francuski regulator medialny CSA zwrócił się do Eutelsatu o unormowanie tej sprawy i sprawdzenie.

Jednak przy okazji porządków w tym względzie prawie codziennie pojawiają się różne wersje rozwiązań i przetasowań kanałów erotycznych. Między innymi pojawiła się niepotwierdzona plotka, że SexView opuści satelitę Hot Bird - 13E w marcu 2009. Postanowiliśmy to sprawdzić u nadawcy, który przysłał nam "obrazkowe" zapewnienie (powyżej), że SexView pozostanie na 13E co najmniej do 2011 roku, bo do tego roku przedłużono umowę, która obowiązywała do września 2009 roku.

Wynika z tego, że zarówno karty SV4 (4 kanały), jak i SV12 (12 kanałów SexView) będą nadal w sprzedaży. Co więcej, zamiast kanału Sexview HQ (polepszona jakość z bitrate dwa razy większym) na jesieni pojawi się SexView HD już w wysokiej rozdzielczości, a karty SexView HQ otworzą kanał SV HD. Będzie to też pierwszy kanał erotyczny HDTV w wysokiej rozdzielczości.

Więcej o zmianach wśród erotyków na Hot Birdzie napiszemy w drukowanym magazynie SAT Kurier 7-8/2008.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Erotyka


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T/MPEG-4 HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

549 zł Więcej...

Odbiornik Linux AX 4K Multibox Combo

AX 4K Multibox Combo - najnowszy odbiornik Ultra HD od...

449 zł Więcej...