reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Orange Sport ma koncesję od KRRiT

dodano: 2008-06-18 12:14 | aktualizacja: 2008-06-18 19:12
autor: Janusz Sulisz | źródło: krrit/media2

Orange Ekstraklasa 17 czerwca KRRiT podjęła uchwałę o udzieleniu koncesji spółce Telekomunikacja Polska SA na rozpowszechnianie drogą satelitarną programu telewizyjnego o charakterze wyspecjalizowanym sportowym pod nazwą Orange Sport. Kanał ten dostępny będzie także dla abonentów Cyfry+.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Kanał Orange Sport najprawdopodobniej ruszy z transmisją w ramach satelitarnej platformy Orange i Videostrady TP, zaprzyjaźnionej platformy Cyfra+ już od początku polskiej ligi piłkarskiej. Orange Sport realizowany ma być przy współpracy z Canal+, który dość ostro chce zwiększyć łączną liczbę transmisji meczów Orange Ekstraklasy na żywo.

Canal+ na początek podciągnął kabel światłowodowy(przy pomocy TP SA) do prawie wszystkich pierwszoligowych stadionów (nie ma tylko do stadionu Groclinu, bo miał się połączyć ze Śląskiem, a nic z tego nie wyszło), aby uniezależnić się od pogodowych i innych problemów logistycznych przy transmisjach na żywo. Dotąd na każdą transmisję z meczu jeździł specjalny wóz z anteną nadawczą. Teraz tylko wyjątkowo Canal+ będzie korzystał z takiego rozwiązania, czasowo w przypadku stadionu w Grodzisku Wlkp.

Orange Sport miałby pokazywać wszystkie mecze ekstraklasy na żywo z wyłączeniem tych, które transmitował będzie Canal+ Sport. A Canal+ zamierza produkować 2-3 mecze w piątek, 4 mecze w sobotę i 2 mecze w niedzielę. Jeśli transmisje zostaną rozłożone w czasie i na dwóch kanałach - Canal+ Sport HD i Orange Sport, to jeszcze bardziej wzrośnie zainteresowanie piłkarskimi meczami w Polsce. Obsługą komentatorską Orange Sport zajmą się dziennikarze sportowi Canal+.

Kanał Orange Sport dostępny będzie także dla abonentów Cyfry+, za dodatkową opłatą - kilkunastu złotych. Kanał Orange Sport będzie kodowany w systemach Seca - MediaGuard dla Cyfry+ i Viaccess PC3.0 dla Orange.

Najprawdopodobniej obsługą i dystrybucją oferty platformy Orange zajmie się też rozbudowana sieć dystrybucji Cyfry+.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Orange TV


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox DM900 RC20 UHD 2xS2 FBC

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy model DM900...

1 399 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM900 RC20 UHD Triple Multistream

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy model DM900...

1 399 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...
reklama