reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP uruchamia studio w HD

dodano: 2008-06-10 11:10 | aktualizacja: 2008-06-10 14:48
autor: Rafał Tomasiak | źródło: press

tvp Już wkrótce studio S1 Telewizji Polskiej zostanie przystosowane do produkcji programów w wysokiej rozdzielności (HD). W studiu, które jest już prawie gotowe, będą powstawały głównie programy rozrywkowe. W lipcu TVP będzie dysponowała wozem HD.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Decyzję o produkcji programów w wysokiej rozdzielczości podjęto w TVP w 2006 roku, ale długie procedury przetargowe wydłużyły nieco realizację projektu. Nowy wóz TVP będzie posiadał 18 kamer HD i posłuży on do relacji sportowych, dodatkowo będzie mógł współpracować z dowolnym studiem TVP.

Kolejną inwestycją w HD miało być wyposażenie w ten standard największego studia TVP – krakowskiego Łęgu, jednak projekt poczeka do przyszłego roku. Przy obecnym stanie finansów TVP i niepewności wpływów abonamentowych tegoroczne inwestycje w wysoką rozdzielczość skończą się na wozie transmisyjnym i warszawskim studiu (skromnie!).Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

125 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Konwerter Twin Fuba DEK 217 LTE

Markowy, podwójny konwerter Universal Twin Fuba o współczynniku szumów 0,1dB...

125 zł Więcej...