reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Orange nie uruchomi platformy DTH w Rumunii

dodano: 2008-06-08 11:44 | aktualizacja: 2008-06-18 13:38
autor: Rafał Tomasiak | źródło: press

Orange logo Operator telekomunikacyjny Orange zrezygnował z planów uruchomienia cyfrowej platformy satelitarnej(DTH) w Rumunii, argumentując decyzję brakiem miejsca na rumuńskim rynku dla kolejnego gracza. Działa tam aż 5 platform satelitarnych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Orange wykluczył również przejęcie jednej z pięciu platform cyfrowych istniejących w Rumunii. Przyczyna sa zbyt wysokie ceny za platformę, która ledwo dziła - rumuńskie platformy cenią się, a nic sobą nie prezentują. Do przejęcia którejś z nich szykowała sięjuż jedna z firm rosyjskich, ale nic z tego nie wyszło.

Liderami rumuńskich platform DTH są platformy Digi TV z Intelsata 10-02 na 1W (1,8 mln abonentów), Dolce z Hellas Sat 2 - 39E (0,5 mln abonentów). Kolejna Focus Sat z satelity Thor - 0,8W (spółka z UPC) ma ponad 125 tys. abonentów. Platforma Max TV z 60 tys. abonentów. Jest jeszcze Boom TV z Amosa - 4W. Istotne jest, że żadna z pozostałych trzech platform poza Digi TV i Dolce TV nie przekracza poziomu kilkuset tysięcy abonentów, co nie daje zysków na poczekiwanym poziomie.

W trzecim kwartale 2008 roku - prawdopodobnie we wrześniu, ma w Polsce ruszyć cyfrowa platforma satelitarna Orange, przy współpracy z Cyfrą+ (wspólny uplink i prawdopodobnie część sieci dystrybucji). W kwietniu spółka Orange (poprzez Telekomunikację Polską) złożyła wniosek w KRRiT o przyznanie koncesji. Orange w Polsce ma kodować swoje w systemie dostępu Viaccess PC3.0, bo ten system należy do France Telecom.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Orange TV


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

Najnowszy moduł CAM CI+ 4K ECP z ofertą „nc+ telewizja...

199 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

49 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...
reklama