reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

KE chce polskiej wersji EuroNews

dodano: 2008-04-05 19:22 | aktualizacja: 2008-04-05 20:01
autor: Jerzy Kruczek | źródło: pb.pl/MD

EuroNews Wiele wskazuje, że możliwe jest szybsze uruchomienie polskiej wersji informacyjnego kanału EuroNews, pod warunkiem, że TVP przyłączy się do pomysłu współpracy z EuroNews, a mówi o tym polski komisarz UE ds. polityki regionalnej Danuta Hübner. EuroNews nadaje w 7 wersjach językowych, ale bez polskiej.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Okazuje się, że lobbing Komisji Europejskiej może skuteczniej niż dotąd wesprzeć start polskiej wersji EuroNews. To naprawdę dziwne, że Polska jako duży kraj UE z blisko 40 mln obywateli nie ma własnej wersji tego europejskiego kanału informacyjnego, podczas gdy jest rosyjska wersja. Wynika to jednak z tego, że Rosjanie zainwestowali w tę stację i mają w niej udziały.

Polska powinna pokazać się w Europie – powiedział Philippe Cayla, szef stacji EuroNews, który przyjechał aby przekonać TVP, by włączyła się do jego sieci. Gdyby TVP weszła do sieci EuroNews, co jest bardzo interesującym pomysłem, dałoby to Polakom w kraju i poza granicami możliwość oglądania tej stacji w polskiej wersji językowej.

Wzrosłoby zainteresowanie kanałem EuroNews w polskich platformach i sieciach kablowych. Z drugiej strony wiadomości z Polski, redagowane przez TVP, łatwiej docierałyby do prawie 200 mln widzów na całym świecie. Teraz częściej w EuroNews są informacje z ...Rosji niż z Polski, a tak nie powinno być. Polski rząd i decydenci w TVP, a nawet prywatne polskie stacje informacyjne (mowa o kodowanym TVN24, podczas gdy rosyjskie kanały informacyjne nie są kodowane!) nie dostrzegają, że Rosjanie w ten sprytny sposób kreują informacyjnie własną politykę, pozostawiając Polskę lekko z boku mimo, że jesteśmy członkiem Unii Europejskiej.

4 kwietnia z prezesem EuroNews spotkała się Danuta Hübner, która powiedziała, że Komisja Europejska cieszy się z tego, iż istnieje perspektywa przyłączenia się TVP do EuroNews i uruchomienia polskiej wersji językowej.

Niekodowany EuroNews nadawany cyfrowo jest m.in. z satelity Hot Bird - 13E z częstotliwości 12,597 GHz, pol. V w następujących wersjach językowych, francuskiej, niemieckiej, angielskiej, hiszpańskiej, włoskiej, portugalskiej i rosyjskiej. EuroNews planuje rozpoczęcie nadawania arabskiej wersji informacyjnego kanału w połowie roku. W głównej siedzibie kanału w Lyonie, zostanie utworzona grupa 20 dziennikarzy zajmujących się projektem. Wersja arabska byłaby ósmą wersją językową kanału EuroNews.

Czy polska wersja EuroNews może wyprzedzić tę arabską?
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 2,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

30 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...