reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat i TVP wejdą na drogę sądową

dodano: 2008-02-13 10:41 | aktualizacja: 2008-02-15 22:46
autor: Anita Dąbek | źródło: press(AG)

Polsat logo od 2006 Wiceprezes Telewizji Polskiej, Piotr Farfał, zamierza wkroczyć na drogę sądową z powództwa cywilnego i karnego przeciwko szefowi Telewizji Polsat, Zygmuntowi Solorzowi-Żak. Według Polsatu, Telewizja Polska zobowiązała się do kupienia sublicencji na transmisje Euro 2008, ale ta zaprzecza.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zdaniem Telewizji Polsat 6 lutego 2008 roku stacja zawarła z Telewizją Polską porozumienie dotyczące sprzedaży sublicencji na pokazywanie 15 spośród 31 meczów Euro 2008. Transakcja opiewałaby na 10 mln euro, dzięki niej TVP mogłaby pokazywać mecze z udziałem reprezentacji Polski. Ponoć porozumienie nie zostało potwierdzone przez notariusza.

Zgodnie z przepisami zawartymi w kodeksie cywilnym porozumieliśmy się z TVP w sprawie sprzedaży sublicencji. Sprawą obecnie zajmują się nasi prawnicy. Jeśli telewizja publiczna nie wpłaci pierwszej raty za prawa do transmisji, skierujemy przeciwko niej sprawę do sądu, aby domagać się egzekucji wyznaczonej sumy - powiedział Marian Kmita, dyrektor programowy Polsatu ds. sportu.

Polsat dodaje, że jeśli TVP nie skorzysta z sublicencji, to stacja i tak będzie emitować mecze, wytaczając przy okazji sprawę sądową przeciwko telewizji publicznej.

TVP twierdzi, że nie ma żadnych zobowiązań wobec Polsatu.

W sądzie Polsat na pewno przegra sprawę. Nie podpisywaliśmy żadnej umowy, a jedynie protokoły ze spotkań negocjacyjnych, w których planowaliśmy np. warunki techniczne współpracy przy pokazywaniu imprezy. Nie zgodzimy się na dyktat Polsatu, który chce, żebyśmy zapłacili za prawa 10 mln euro. Traktujemy jego stanowisko jako element strategii negocjacyjnej. - powiedział Piotr Farfał, członek zarządu TVP SA odpowiedzialny m.in. za licencje sportowe.

Telewizja Polska chce, by Polsat obniżył cenę sublicencji, wtedy wróciłaby do rozmów. Jednak Polsat nie przewiduje żadnych zmian w cenie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

829 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

309 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

119 zł Więcej...