reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

4fun.tv straci koncesję?

dodano: 2007-08-29 19:53 | aktualizacja: 2007-08-30 11:37
autor: Jerzy Kruczek | źródło: tvn24.pl

Według KRRiT stacja telewizyjna 4fun.tv łamie ustawę o radiofonii i telewizji. W zeszłym roku dostała upomnienie, do którego się nie dostosowała. Problem tkwi w nieprzestrzegaiu ustawy, dotyczącej ochrony małoletnich.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na skutek uporczywego i rażącego łamania w programie 4fun.tv przepisów ustawy o radiofonii i telewizji w zakresie ochrony małoletnich, ze względu na znaczny stopień negatywnego oddziaływania tego programu na prawidłowy fizyczny, psychiczny lub moralny rozwój małoletnich, a tym samym wystąpienie realnego zagrożenia dla ich rozwoju. Tak KRRiT opisuje powody, przemawiające za odebraniem stacji koncesji.

Na antenie 4fun.tv w czasie chronionym (6:00-23:00) pojawiają się reklamy ich strony w telegazecie, ułatwiającej kontakty erotyczne. Kolejene nadużycie, dotyczy złej klasyfikacji wiekowej materiałów, emitowanych przez stację. Teledyski, zawierające sceny tylko dla osób pełnoletnich, są nadawane ze znaczkiem dla dzieci od 12 roku życia w godzinach chronionych.

Kreskówka "Generał Italia", w której głównymi bohaterami są Adolf Hitler i Józef Stalin, wypacza obraz wojny światowej. Film animowany "Człowiek Biegunka", pokazuje, że łamanie prawa nie jest rzeczą złą. "Miś Push-Upek" to kreskówka o misiu-alkoholiku. "Piesek Leszek" zawiera brutalne, krwawe sceny, które nie powinny być oglądane przez dzieci. Są to filmy animowane, emitowane w paśmie Kartony, codziennie o godz. 15:00 i 20:00.

Tutaj, na oficjalnej stronie 4fun.tv, można dowiedzieć się więcej na temat kontrowersyjnych kreskówek, które po godz. 23:00 są emitowane także w wersji przeznaczonej WYŁĄCZNIE dla osób dorosłych.

Szefowa KRRiT, Elżbieta Kruk, powiedziała: Już podczas zeszłorocznego monitoringu stacji prosiliśmy nadawcę o zmianę struktury ramówki i dopasowanie jej do przepisów ustawy o KRRiT dotyczących ochrony małoletnich. Jednak nasze zalecenia zostały całkowicie zignorowane
Jednak sytuacja stacji nie jest przesądzona. Często wszczynamy postępowanie o cofnięcie koncesji, ale jeśli widzimy poprawę w postawie nadawcy, to jesteśmy gotowi je umorzyć. - dodała Kruk.

Regulator upomniał też Superstację. Jej prezes, Ryszard Krajewski, tak skomentował zaintniałą sytuację: Wprawdzie nie zgadzam się ze stanowiskiem Krajowej Rady, ale zastosuję się do wszystkich zaleceń.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 590 zł Więcej...

Inteligentny kabel iHDMI 3m

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...
reklama