reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

4fun.tv straci koncesję?

dodano: 2007-08-29 19:53 | aktualizacja: 2007-08-30 11:37
autor: Jerzy Kruczek | źródło: tvn24.pl

Według KRRiT stacja telewizyjna 4fun.tv łamie ustawę o radiofonii i telewizji. W zeszłym roku dostała upomnienie, do którego się nie dostosowała. Problem tkwi w nieprzestrzegaiu ustawy, dotyczącej ochrony małoletnich.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na skutek uporczywego i rażącego łamania w programie 4fun.tv przepisów ustawy o radiofonii i telewizji w zakresie ochrony małoletnich, ze względu na znaczny stopień negatywnego oddziaływania tego programu na prawidłowy fizyczny, psychiczny lub moralny rozwój małoletnich, a tym samym wystąpienie realnego zagrożenia dla ich rozwoju. Tak KRRiT opisuje powody, przemawiające za odebraniem stacji koncesji.

Na antenie 4fun.tv w czasie chronionym (6:00-23:00) pojawiają się reklamy ich strony w telegazecie, ułatwiającej kontakty erotyczne. Kolejene nadużycie, dotyczy złej klasyfikacji wiekowej materiałów, emitowanych przez stację. Teledyski, zawierające sceny tylko dla osób pełnoletnich, są nadawane ze znaczkiem dla dzieci od 12 roku życia w godzinach chronionych.

Kreskówka "Generał Italia", w której głównymi bohaterami są Adolf Hitler i Józef Stalin, wypacza obraz wojny światowej. Film animowany "Człowiek Biegunka", pokazuje, że łamanie prawa nie jest rzeczą złą. "Miś Push-Upek" to kreskówka o misiu-alkoholiku. "Piesek Leszek" zawiera brutalne, krwawe sceny, które nie powinny być oglądane przez dzieci. Są to filmy animowane, emitowane w paśmie Kartony, codziennie o godz. 15:00 i 20:00.

Tutaj, na oficjalnej stronie 4fun.tv, można dowiedzieć się więcej na temat kontrowersyjnych kreskówek, które po godz. 23:00 są emitowane także w wersji przeznaczonej WYŁĄCZNIE dla osób dorosłych.

Szefowa KRRiT, Elżbieta Kruk, powiedziała: Już podczas zeszłorocznego monitoringu stacji prosiliśmy nadawcę o zmianę struktury ramówki i dopasowanie jej do przepisów ustawy o KRRiT dotyczących ochrony małoletnich. Jednak nasze zalecenia zostały całkowicie zignorowane
Jednak sytuacja stacji nie jest przesądzona. Często wszczynamy postępowanie o cofnięcie koncesji, ale jeśli widzimy poprawę w postawie nadawcy, to jesteśmy gotowi je umorzyć. - dodała Kruk.

Regulator upomniał też Superstację. Jej prezes, Ryszard Krajewski, tak skomentował zaintniałą sytuację: Wprawdzie nie zgadzam się ze stanowiskiem Krajowej Rady, ale zastosuję się do wszystkich zaleceń.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD51 S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

790 zł Więcej...

Konwerter Unicable Opticum Legacy Twin LNB UNC2

Rewolucja w instalacjach antenowych - konwerter Unicable Legacy 0,1dB marki...

119 zł Więcej...

Odbiornik Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

249 zł Więcej...
reklama