reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

KRRiT zmieniła koncesję TV Biznes

dodano: 2007-03-21 10:26 | aktualizacja: 2007-03-21 11:17
autor: Janusz Sulisz | źródło: krrit.gov.pl

Barełkowski TV Biznes wywiad 20 marca 2007 roku podczas posiedzenia Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła decyzje w sprawach koncesyjnych, w tym uchwałę o zmianie w strukturze własnościowej Spółki Media Biznes i wpisaniu w miejsce dotychczasowych udziałowców Spółki Telewizja Polsat S.A.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Zmiana jest wynikiem przejęcia na początku lutego br. przez Telewizję Polsat od spółki Media Biznes wszystkich udziałów w stacji TV Biznes. Nowa ramówka kanału, w której mają dominować programy o polityce i biznesie, ma ruszyć 16 kwietnia.

Ewolucja TV Biznes

Zgodnie z zapowiedziami, 16 kwietnia 2007 rusza uzupełniona nowymi programami ramówka Telewizji Biznes. Po przejęciu przez Telewizję Polsat SA kanał został znacząco doinwestowany w celu uatrakcyjnienia jego przekazu oraz poprawy jakości technicznej.

Popularni dziennikarze Polsatu zasilili zespół TV Biznes

Wśród nich są m.in. Joanna Wrześniewska, Wojciech Szeląg (współtwórcy „BIZNES WYDARZEŃ”) oraz Grzegorz Melnik, Artur Kaczmarski, Piotr Ołdak, Artur Tamborski i Grzegorz Cholewiński (wydawcy i dziennikarze „INFORMACJI” oraz „WYDARZEŃ” TV Polsat). Redaktorem Naczelnym stacji został Roman Kukielak (poprzednio szef zespołu programów informacyjnych TV4 i zastępca szefa „INFORMACJI” TV Polsat). Nowy zarząd objęli: Henryk Sobierajski (szef zespołu „INFORMACJI” TV Polsat do roku 2004), prezes i Piotr Barełkowski, wiceprezes (dotychczasowy prezes a także założyciel TV Biznes).

Na antenie Tv Biznes znajdą się nowe programy

Wśród 23 magazynów tego kanału, obok już uznanych pozycji takich jak: poświęcony stylom życia „STYLE I BIZNES” Katarzyny Krawczyk, przedstawiający nowości na rynku bankowym „PARTNERSKI BANK” Jerzego Piasnego, czy poradnikowy „POCIAG DO BIZNESU” Katarzyny Karpy pojawią się nowe propozycje: codzienna publicystyka „CZAS TO PIENIĄDZ” autorstwa Joanny Wrześniewskiej i Wojciecha Szeląga, program o rynku nieruchomości Sławomira Brzezińskiego „BIURO, DOM, OGRÓD” oraz program „FINANSE OSOBISTE” Wojciecha Reznera o domowych wydatkach i inwestycjach.

W wieczornym paśmie reaktywowane zostaną „BIZNES WYDARZENIA” goszczące do listopada 2006, przez 13 lat na antenie Polsatu. Newsy w Tv Biznes będą jeszcze świeższe i bardziej dynamiczne m.in. dzięki sieci korespondentów w Gdańsku, Wrocławiu, Krakowie i Katowicach. W cogodzinnym dzienniku „BIZNES DZISIAJ” pojawi się prognoza pogody oraz sport.

Stacja poszerzyła i doposażyła swoją siedzibę na Giełdzie Papierów Wartościowych

Stamtąd oraz ze studia na Międzynarodowych Targach Poznańskich emitowany jest program TV Biznes. Na GPW pojawią się nowej generacji ekrany projekcyjne dla uatrakcyjnienia relacji z parkietu. Polepszenie jakości obrazu zapewnią nowe łącza światłowodowe realizowane przez TP Emitel oraz zmiana częstotliwości satelitarnej na Hot Bird 6. Zakupiono kilkanaście nowych zestawów kamerowych i edycyjnych dla ekip reporterskich. Wzmocniony dział oprawy i grafiki udoskonalił layout stacji oraz jej strategię autopromocji.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier abonament za 2022 rok

Roczna prenumerata magazynu SAT KURIER w 2022 r. z wysyłką...

109 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

139 zł Więcej...