reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kino Polska dla SPI

dodano: 2007-03-20 18:52 | aktualizacja: 2007-03-21 11:29
autor: Janusz Sulisz | źródło: media2/GW

Kino Polska Firma SPI International Polska kupiła nadającą polskie produkcje filmowe stację telewizyjną Kino Polska. Przejęto 100 proc. udziałów. SPI planuje uruchomienie kolejnych kanałów w polskiej wersji językowej - FilmBox i NonStop Kino. Ma też ruszyć kanał NonStop Kino HD.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Ostatnio stacja Kino Polska zanotowała duży sukces. Jest dostępna we wszystkich trzech polskich platformach cyfrowych, Cyfrze+, Cyfrowym Polsacie oraz n telewizji, a także w większości szanujących się polskich sieciach kablowych. Dzięki temu awansowała do czołówki polskich kanałów tematycznych, plasując się w lutym 2007 r. w pierwszej dziesiątce.

SPI kupił 100 proc. udziałów Kina Polska. Udziałów pozbyli się założyciele i fundusz inwestycyjny BB Investments z Poznania (57 proc. udziałów). Wartości transakcji nie ujawniono, ale nieoficjalnie mówi się o kwotach 12-16 mln zł.

Stacja Kino Polska idealnie wpisuje się w strategię rozwoju grupy medialnej SPI. W najbliższych tygodniach lub miesiącach prezentujące kino hollywoodzkie i europejskie kanały filmowe FilmBox i NonStop Kino będą dostępne również w Polsce. Na razie są znane widzom w Czechach i na Słowacji, dzięki transmisjom w ramach pakietu CS Link/Sky Link z satelity Astra 3A - 23,5E z 11,992H (SR 27500, FEC 3/4).


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C AB TereBox 2T HEVC

Najnowszy hybrydowy (naziemno- kablowy) odbiornik DVB-T/T2/C (bez LAN) z MPEG-4/H.264...

119 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm z przyssawką

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę.

199 zł Więcej...

Przyrząd do zarabiania kabli (CaP)

mini obcinaczka do kabli koncentrycznych

20 zł Więcej...