reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVN Historia w ITI Neovision?

dodano: 2006-08-29 10:47 | aktualizacja: 2006-08-29 12:15
autor: Jerzy Kruczek | źródło: press/AG

Grupa ITI Logo 15 sierpnia TVN wykupił domenę internetową tvnhistoria.pl, co może sugerować, że nadawca przymierza się do uruchomienia kolejnego kanału tematycznego - TVN Historia. Nadawca nie złożył w KRRiT wniosku o przyznanie koncesji TVN Historia, bo to dopiero wstępny pomysł.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TVN rozważa uruchomienie dokumentalnego kanału historycznego. TVN Historia byłby trzecim kanałem tematycznym TVN, który rozpocząłby emisję w tym roku.

Zleceniodawcą uruchomienia takiego kanału miałaby być nowa platforma spółki ITI Neovision, która ma ruszyć tej jesieni i będzie potrzebować odpowiedniej oferty nowych, interesujących kanałów, żeby zdobyć nowych abonentów. Edward Miszczak z TVN potwierdził Pressowi, że 'jeśli ITI Neovision zechce uruchomić taki kanał, to my wyprodukujemy dla niego program'.

TVN stara się o dostęp do zasobów archiwalnych z okresu PRL, którymi administruje Telewizja Polska. Zapowiada się więc rywalizacja dwóch stacji, publicznej TVP i komercyjnej TVN o archiwa, które mogą posłużyć do produkcji programów dokumentalnych dla kanałów historycznych o podobnych nazwach. Jeśli TVN Historia wystartuje, to będzie miał konkurencję w postaci kanału TVP Historia, nad którym pracuje Telewizja Polska.

Przypomnieć warto, że TVN zapowiada uruchomienie następujących kanałów:

- TVN Med - kanał dla lekarzy,
- TVN Lingua - kanał edukacyjny dla uczących się języków obcych.

Wydaje się, że ITI Neovision zamiast trudnej rywalizacji na poziomie kanału dokumentalnego mogłaby uruchomić pierwszy w Polsce kanał poświecony elektronice, komputerom, gadżetom i internetowi.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii n


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Złącze F PCT 6,8 mm Kompresyjne

Specjalne złącze kompresyjne dla kabla satelitarnego. Złącze to zostało tak...

2 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...