reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Już 18 kanałów ITI w MPEG-4

dodano: 2006-08-22 10:06 | aktualizacja: 2006-08-22 10:53
autor: Janusz Sulisz | źródło: inf.wł./PB

Grupa ITI Logo ITI włączył aż 18 kanałów testowych MPEG-4/DVB-S2 na transponderze satelity Hot Bird 7A - 13E na 11,258H (SR 27500, FEC 2/3). W tym są dwa kanały HD Service 1 i 2 oraz 16 kanałów wyszukiwanych jako Mpeg4 service 1-16. Puls Biznesu napisał, że ITI wkrótce będzie mieć kilkadziesiąt tysięcy abonentów.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wszystkie kanały ITI z 11,258H są w DVB-S2, więc do wyszukania trzeba mieć odbiornik MPEG-4/DVB-S2 (Humax lub Pace). Oglądać i tak się nie uda, bo wszystko jest zakodowane.

Zamiast dotychczasowych dwóch testów TVN jest obecnie nadawane 16 kanałów SDTV w DVB-S2/MPEG-4 identyfikowanych od Mpeg4 service 1 do Mpeg4 service 16 oraz 2 kanały HD Service 1 i HD Service 2. Testy kanałów nowej platformy ITI niestety są kodowane w Conax CAS7. Rozdzielczość kanałów ITI - 576i. Demodulacja 8PSK.

'Puls Biznesu' napisał za to o tym, że platforma cyfrowa ITI już w grudniu może mieć kilkadziesiąt tysięcy abonentów. Aktualnie tworzona jest sieć dystrybucji, m.in. w oparciu o firmę Sprint, zajmująca się dotąd telefonią komórkową GSM, a nie telewizją cyfrową. Firma ta posługuje się m.in. informacjami o ITI Neovision skopiowanymi z naszego serwisu.

Ambicją ITI Neovision jest to by stać się liderem na rynku pod względem liczby abonentów, stawiając na jakość, technologię i programy, których oczekują widzowie, a nie takie które wciskane są na siłę w promocji.

Właściwa kampania reklamowa ITI Neovision ma ruszyć dopiero we wrześniu. Na razie zarówno logo platformy, jak i sama kampania są poufne.

Dwie pozostałe platformy - Cyfrowy Polsat i Canal Plus nie zamierzają odpuścić rynku. Obie platformy m.in próbują delikatnie wpływać na dystrybutorów, by Ci nie przeszli do sieci dystrybucji trzeciej platformy. Cyfrowy Polsat szykuje od 1 września nowe promocje, które ponoć mają powalić konkurentów. Cyfra zapewne nie będzie czekać na to, co zrobi ITI i Cyfrowy Polsat. Zarówno Cyfrowy Polsat, jak i Cyfra+ wynajęły duże powierzchnie wystawiennicze na branżowej wystawie SAT KRAK 2006, która odbędzie się w Krakowie w dniach 26-28.10.2006.

'Puls Biznesu' całkiem słusznie zastanawia się nad pewnością, z jaką nowa platforma cyfrowa wchodzi do gry, bo zadziwia zarówno rynek jak i konkurencję. Pytanie brzmi, czy ITI nie ukrywa jakiegoś asa w rękawie?

Zapewne tak i to na wielu płaszczyznach, których dotychczasowi gracze na rynku nie umieli zauważyć i na tym zarobić. Także partnerzy są inaczej dobierani. Jedno jest pewne - ITI Neovision inaczej podchodząc do tego co chce zrobić - bez kopiowania pomysłów i błędów pozostałych dwóch platform - może narzucić własne warunki dotychczasowym monopolistom.

Przed uruchomieniem platformy spółki ITI Neovision nikt nie chce mówić o pieniądzach, jeśli chodzi o nowy projekt. Firma zatrudniła już 100 osób. Call center ma być w Krakowie. Całość inwestycji ITI w nową platformę oszacowano na 150 mln zł.

cały artykuł o ITI z Pulsu Biznesu


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii n


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 259 zł Więcej...

SAT Kurier - 9-10/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2021

10 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,0m w wersji v2.1 dla...

59 zł Więcej...