reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Polsat dla RTL - nie tak szybko!

dodano: 2006-07-25 21:14 | aktualizacja: 2006-07-25 21:35
autor: Janusz Sulisz | źródło: Gazeta Wyborcza

Jak podała Gazeta Wyborcza, Zygmunt Solorz nadal prowadzi zaawansowane rozmowy z inwestorami zagranicznymi w sprawie sprzedaży mniejszościowego pakietu akcji w Polsacie i nieprawdą jest, że 25 proc. akcji sprzedano RTL Group, o czym nieoficjalnie napisała Rzeczpospolita. O akcje Polsatu starają się RTL i News Corp. Ruperta Murdocha.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Polsat prowadzi negocjacje z potencjalnymi inwestorami i nie należy sądzić, że tak łatwo i szybko odda mniejszościowy pakiet akcji medialnemu potentatowi, który wcześniej czy później będzie miał wpływ na polski rynek medialny. Na razie jednak nie zapadły żadne decyzje.

Rzeczpospolita podała , że 25 proc. akcji Polsatu za 250-300 mln euro kupił RTL Group - Gazeta Wyborcza nie potwierdziła tych rewelacji.

- Jesteśmy zainteresowani inwestycjami w Europie Środkowej i rozmawiamy z kilkoma firmami. Ale żadne rozmowy nie zostały sfinalizowane - powiedział Gazecie Wyborczej Oliver Herrgesell, szef działu komunikacji i marketingu RTL Group.

Według nieoficjalnych źródeł o zakup 25-30 proc. akcji Polsatu starają się medialne spółki godne współpracy na dotąd niedocenianym polskim rynku, w tym RTL Group należąca do niemieckiego Bertelsmanna oraz News Corp. kontrolowany przez Ruperta Murdocha.

Wydaje się, że z punktu rozwoju wszystkich stacji Polsatu oraz platformy Cyfrowy Polsat, lepszym partnerem strategicznym powinien być News Corp., głównie ze względu na zaplecze programowe, powiązania z rynkiem USA, Wielkiej Brytanii i Włoch, a także własny system dostępu warunkowego NDS-VideoGuard dotąd nawet nieruszony przez piratów oraz ogromne sukcesy w prowadzeniu płatnych platform, gdziekolwiek się na to zdecyduje. I to właśnie jest wniosek istotny do podjęcia właściwych decyzji przez Polsat.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

679 zł Więcej...

Antena Fuba 902B LTE 5G 470-694 MHz

Antena DVB-T FUBA DAT902 5G to profesjonalna antena telewizyjna z...

149 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...