reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Kanał sportowy w ITI Neovision

dodano: 2006-07-03 21:32 | aktualizacja: 2006-07-03 22:02
autor: Janusz Sulisz | źródło: onet/pb

ITI Spółka ITI Neovision złożyła wniosek do KRRiT o licencję na własny kanał sportowy. Co interesujące, ma to być pierwszy i autorski kanał HD, jaki ma zaoferować jesienią trzecia platforma cyfrowa w Polsce. Nie podano kosztów i daty uruchomienia nowego kanału sportowego.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Sportowy kanał w HD będzie miał profil informacyjno-publicystyczny, a jego producentem będzie ITI Neovision, a nie TVN lub ITI. Ma korzystać ze sprawdzonych programów dotąd dostępnych w kanale TVN24.

Szefem kanału sportowego (jego nazwy nie podano), został Grzegorz Płaza, który kierował redakcją sportową TVN24.

ITI Neovision zamierza uruchomić w październiku pakiet kanałów SDTV i HDTV, wśród których jednym z kanałów HD ma być właśnie kanał sportowy, nastawiony głównie na transmisje meczów Ligi Mistrzów. ITI bardzo liczy na sukces w LM piłkarzy Legii Warszawa, której jest właścicielem. Awans do LM mógłby zwiększyć zainteresowanie transmisjami HDTV z meczów Legii Warszawa.

ITI Neovision zamierza początkowo wprowadzić trzy kanały HDTV, w tym jeden sportowy, o który złożono wniosek do KRRiT o stosowną icencję. Podobne rozwiązanie z 3 kanałami HD przyjęła niemiecka Premiere HD, która wystartowała z 3 kanałami HD -sportowym, filmowym i dokumentalnym - Discovery HD. Poza tym w normalnym standardzie SDTV będzie dostępnych kilkadziesiąt kanałów, w tym wszystkie dotąd znane z pakietu TVN.

ITI Neovision udostępni też odbiornik PVR z dyskiem 250GB z firmy ADB polskiej produkcji(!), a także nowość na polskim rynku - VOD (z ang. video on demand) - programy na życzenie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii n


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

239 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6944 PRO dla DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

449 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...