reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP: Sport w Dolby Digital 5.1

dodano: 2006-01-17 23:17
autor: Adrian Gąbka | źródło:

tvp 28 i 29 stycznia z zawodów Pucharu Świata w Zakopanem TVP przeprowadzi bezpośrednią transmisję w systemie dźwięku przestrzennego Dolby Digital 5.1. Sygnał w tej jakości będzie dostępny dla abonentów Cyfry+ i posiadaczy odbiorników DVB-T w zasięgu nadajników TVP.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Konkurs skoków narciarskich w Zakopanem jest jedną z najważniejszych imprez sportowych w Polsce. Cieszy się on olbrzymim zainteresowaniem kibiców zarówno tych, którzy licznie przybywają pod skocznię jak i tych zasiadających przed telewizorami. Zawodnicy i goście zagraniczni podziwiają niepowtarzalną atmosferę zawodów w Zakopanem.

Parametry techniczne odbioru programu TVP 1 z dźwiękiem Dolby Digital 5.1
• z platformy satelitarnej Cyfra+ (DVB-S), satelita Hot Bird 13º East TVP 1 – transponder 119, f=10892 MHz, Pol H, SR=27500, PID: Video-166, stereo-104, AC3-105
• z nadajników cyfrowej telewizji naziemnej (DVB-T) w Warszawie, Wrocławiu, na Śląsku i Podkarpaciu.

Transmisja na żywo będzie realizowana także przez Interaktywną Telewizję iTVP. Dźwięk 5.1 będzie dostępny w internecie po zakodowaniu w systemie Windows Media 9 Pro. Do odbioru tej nowatorskiej transmisji internetowej jest wymagane szerokopasmowe łącze, komputer pracujący pod kontrolą systemu operacyjnego Windows XP, wielokanałowa karta dźwiękowa oraz zestaw podłączonych do niej sześciu głośników (5.1).

Dotychczas Telewizja Polska w Dolby Digital 5.1 nadawała głównie koncerty ( w tym relacja z rywalizacji na konkursie chopinowskim). Dolby Digital 5.1 nie jest już nowością w wielu państwach Europy. Audycje w tym standardzie pojawią się w takich telewizjach i pakietach jak, NTV, TF1, Sat.1, Pro7, Sky, Mediaset, TPS, ARD, ZDF, RTL, ORF, M6, Br-Alpha, TVN i Canal+.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 7-8/2021 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2021

10 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+ 4K ECP

CAM CI+ 4K ECP z odbiorem TVP 4K, CANAL+ 4K...

199 zł Więcej...