reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Patchowania to nie koniec!

dodano: 2001-11-06 23:46 | aktualizacja: 2001-11-06 23:46
autor: H | źródło:

Na niemieckich stronach internetowych pojawiają się informacje, że to koniec kolejnych wersji patchów do Humaxów. Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to na pewno chodzi o kasę. Ich autor nie chce już puszczać ich w sieć, ale żąda pieniędzy, co nie wszystkim się podoba...Czy to koniec patchowania? Chyba nie! Raczej początek końca systemów kodowania!



Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nieoficjalnie wiadomo, że liczba systemów kodowania dostępnych przy pomocy patchowania tunerów Humax IRCI5400/5400(Z) i pirackich kart wzrosła (prawie wszystkie!) i stąd pewno żądania finansowe.

Patchowanie czy ogólnie programowanie tunerów nie kończy się przecież na tunerach Humaxa, które według zapewnień znawców tematu, już wkrótce mogą stracić popularność, bo wchodzą nowej generacji tunery, a Humax nieco został z tyłu...tuner z twardym dyskiem jeszcze nie jest gotowy.

Krążą po sieci informacje o patchowaniu takich tunerów, jak Force czy Triax. Tunery Benjamina DB6800IRCI dostępne są już z każdym systemem kodowania oprócz Nagry i NDS-Videoguard, a wymienny chip z jednym systemem kodowania np. Seca kosztuje dużo poniżej 80 zł (słownie: osiemdziesiąt zł)- jest też AlphaCrypt, Viaccess, Conax i CryptoWorks! Trwają prace nad chipem 4-systemowym i Nagrą do tunerów BEC.

Coraz głośniej jest o mającym się pojawić module CI 4in1. Starsza wersja modułu Irdeto ma już nowszą wersję softwaru z ustawianym ECM (Seca, Viaccess/Seca, Irdeto itd).

Odbiorniki Forteca można załadować przez RS232 dowolnym systemem w każdym momencie, bo konstruktorzy tunera pomyśleli o tym zawczasu. Komputer można podłączyć na stałe do tunera i ładować system kodowania w zależności od potrzeby. Dziś jest interesujący film na kanale w systemie Viaccess - ładujemy i już...

Odbiorniki koreańskiego Huyndaia też mają mieć możliwość patchowania na 4in1 - liczba tego typu tunerów będzie gwałtownie wzrastać, przy czym ze względu na wchodzące na rynek tunery z twardym dyskiem, zacznie się liczyć to rozwiązanie, które łatwo da się przenieść do tunerów z HDD.

Nadawcy i właściciele systemów kodowania mają czego się obawiać, bo zainteresowanie tunerami patchowanymi rośnie! Przyciąga ogromna liczba odkodowanych kanałów w kilku systemach. Jak tak dalej pójdzie, to wszystko będzie open! Najgorzej, gdy takie możliwości dadzą tunery wprowadzone na rynek przez platformy w promocjach - Polsat, Cyfra i Wizja...


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.




Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Dreambox ONE Ultra HD 2xS2X Multistream

Najnowszy i najszybszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - nowy...

1 190 zł Więcej...

Usługa CANAL+ BOX 4K Ultra HD

Najnowszy dekoder CANAL+ BOX 4K (model HY4001) w nowej cenie...

199 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...