reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

US Cabelvison: kanały na zamówienie

dodano: 2005-12-02 21:26
autor: Janusz Sulisz | źródło: US/AdTV

Charles Dolan, prezes amerykańskiego operatora kablowego Cablevision, publicznie potwierdził rozmowy z Federalną Komisją Łączności dla wprowadzenia w USA modelu cenowego dla klientów do swobodnego wyboru kanałów z oferty sieci kablowych.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Model ten, zwany "a la carte", umożliwiłby abonentom sieci kablowych kupno kanałów na indywidualnej podstawie zamiast zmuszania do zakupu pakietu kanałów, z których większość abonenta wcale nie interesuje.

Zwolennicy modelu, w tym Charles Dolan i przewodniczący FCC, Kevin Martin twierdzą, że to byłoby korzystne dla konsumentów, którzy byliby skłonni zapłacić za wybrane i ulubione kanały, a nie za kanały wciskane na siłę w ramach pakietów.

Krytycy tego modelu ustalania cen w amerykańskich sieciach kablowych, wśród których są National Cable TV Association twierdzą, że model spowodowałby droższy abonament w sieciach kablowych oraz obniżenie urozmaicenia kanałów, bo niszowe kanały nie byłyby sztucznie dotowane przez te najbardziej popularne.

Wcześniejsze i bieżące analizy były zgodne w ich orzeczeniach, że popierany przez rząd pomysł płacenia za kanał (PPC- pay-per-channel) prawdopodbnie mógłby doprowadzić do podniesienia cen, zmniejszania wyboru i braku urozmaicenia w ramówce.

Wśród przeciwników nowego modelu są nie tylko NCTA, ale także Time Warner Cable i Comcast, a sam Cablevision mając 3 mln abonentów w okolicach Nowego Jorku też nie zamierza na razie stosować nowego modelu płatności pay-per channel (PPC).Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kablówki - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Satlink ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Satlink ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

749 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

CAM CI+ 4K (bez ECP) z kanałami TVP 4K, Museum...

189 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...