reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowe kanały tematyczne TVP

dodano: 2005-11-29 23:03
autor: Adrian Gąbka | źródło:

tvp Zarząd TVP przyjął i zaaprobował sprawozdania: Roberta Korzeniowskiego szefa sportu w TVP i Jacka Wekslera – dyrektora TVP Kultura. Przedstawili oni informację na temat zaawansowania projektów trzech kanałów tematycznych spośród przygotowywanych obecnie w TVPProsimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
„Projekty te są propozycjami na tyle dojrzałymi, na tyle atrakcyjnymi i niezwykle wartościowymi społecznie, że – jak powiedział prezes Zarządu Jan Dworak - mogą być udostępnione widzom w najbliższym czasie. Wymagają jeszcze formalnej rejestracji i uzyskania koncesji ze strony Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji."

Sportowy kanał tematyczny – zdaniem Roberta Korzeniowskiego – będzie skierowany do polskiego kibica, ma też pełnić funkcje misyjną, ma sportowo edukować polskie społeczeństwo. Dziś sportowe pasmo w TVP 3 jest znakomitym dowodem, na to że jest w Polsce duże zainteresowanie sportem krajowym i regionalnym a TVP Sport swoją szeroką ofertą przyciągnie na pewno wielką grupę widzów. Kanał sportowy, to nie tylko transmisje. To również wiele informacji o różnych dziedzinach sportu ligowego i masowego. Ten kanał to odpowiedź na posiadany przez TVP SA kapitał społeczny, jaki zbudowaliśmy w ostatnim czasie – podkreślał Robert Korzeniowski.

Kanał dokumentalno-historyczny będzie pokazywał rzeczywistość współczesną i historyczną wykorzystując wiele form dokumentalnych, które powstały w TVP i stanowią obecnie dorobek telewizji publicznej. „Idealny dokument to mądra interpretacja rzeczywistości, zadawanie nie zawsze wygodnych pytań, zmuszanie do myślenia, szukanie jakiejś syntezy tego, co się dzieje wokół nas” – jak twierdzi Marcel Łoziński. Kanał dokumentalno-historyczny będzie zatem dla wielu Polaków cennym źródłem wiedzy o współczesności i historii.

Kanał TVP Rozrywka będzie uzupełnieniem oferty TVP Kultura i będzie prezentował ofertę szlachetnych programów rozrywkowych: od „Spotkań z balladą” do „Turnieju młodych kabaretów”. Będzie tam i Kabaret Starszych Panów i Kabaret Mumio. W ofercie kanału mieści się także piosenka literacka np. Jonasza Kofty, Agnieszki Osieckiej. Zobaczymy tam również komedie, zarówno filmowe, jak i te z klasyki teatru telewizji, które wyprodukowała Telewizja Polska.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak bezinwazyjny do okna rozporowy

Bezinwazyjny, wnękowy stojak dla anteny satelitarnej lub DVB-T z drążkiem...

149 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 25cm

Aluminiowy stojak ścienny 25cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

58 zł Więcej...

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...