reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TV4 dla Bertelsmanna?

dodano: 2005-11-27 15:37
autor: Anna Sulisz | źródło: Puls Biznesu

TV4 TV 4 Czwórka Puls Biznesu podał, że firma doradcza Trigon prowadzi w imieniu TV4 rozmowy z niemieckim Bertelsmannem, który miałby być zainteresowany inwestycjami w Polskie Media, właściciela TV4. Polsat, który mógłby przejąć TV4 oraz Bertelsamann Polska zaprzeczyły, że toczą się takie rozmowy.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Koncern Bertelsmann, właściciel niemieckiej telewizji RTL jest nadal zainteresowany polskim rynkiem, ale podobno niekoniecznie miałaby to być stacja TV4, która ma straty. W 2004 r. Polskie Media miały 12,2 mln zł strat przy przychodach 68,7 mln zł. Pod koniec 2004 r. zanotowano już 117 mln zł strat.

Sprawę oferty od zagranicznego inwestora została potwierdzona jedynie przez Polskie Media. Jeśli TV4 zostałaby przejęta przez Bertelsmanna, to byłoby to drugie podejście do polskiego rynku telewizyjnego, po wycofaniu się z RTL7 (teraz jest to TVN Siedem).

- Wpłynęła oferta od zagranicznego inwestora. Została przekazana naszym doradcom - powiedział "Pulsowi Biznesu" Mariusz Walkiewicz, wiceprezes ds. finansowych Polskich Mediów, właściciela TV4.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabelio: CAM CI+ 3 m gratis

Oryginalny, bezkartowy moduł (CAM) CI+ nowej szwajcarskiej platformy Kabelio z...

530 zł Więcej...

Uchwyt masztu do krokwi

uchwyt masztu do krokwi

130 zł Więcej...

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...