reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sukces warszawskiej policji w walce z piractwem

dodano: 2001-10-09 17:47 | aktualizacja: 2001-10-09 17:47
autor: H | źródło:

W wyniku działań przeprowadzonych przez warszawską policję na terenie bazaru "Wolumen" w Warszawie zatrzymano 4 osoby, które wprowadzały do obrotu fałszywy sprzęt służący do nielegalnego odbioru programów telewizyjnych CYFRA+, Wizja TV i HBO.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W wyniku działań przeprowadzonych na terenie bazaru "Wolumen" w Warszawie zatrzymano 4 osoby, które wprowadzały do obrotu fałszywy sprzęt służący do nielegalnego odbioru programów telewizyjnych CYFRA+, Wizja TV i HBO.

Przy podejrzanych znaleziono m.in. pirackie karty i filtry dekodujące, oryginalne karty modyfikowane oraz programatory. Ujawniony sprzęt został zabezpieczony. Sekcja dw. z PG KP W-wa Bielany prowadzi postępowanie przygotowawcze w tej sprawie. Strony poszkodowane złożyły zawiadomienie o przestępstwie i wnioski o ściganie.

Dla nadawców i dystrybutorów programów telewizji płatnej walka z piractwem jest jednym z największych priorytetów. Od dawna współpracują oni z policją, której działania pozwoliły w znaczący sposób ograniczyć ten proceder.

Nadawcy i dystrybutorzy programów telewizji płatnej HBO, UPC/WizjaTV oraz Canal+/Cyfra+ połączyli siły powołując Stowarzyszenie Dystrybutorów Programów Telewizyjnych "Sygnał" (na mocy porozumienia "Przeciw Piractwu" zawartego 4 kwietnia br.). Stowarzyszenie jest w trakcie rejestracji.

Jego Członkowie zamierzają wspólnie przeciwdziałać kradzieży sygnału telewizyjnego w sieciach kablowych oraz na platformach cyfrowych, wyłudzaniu i podrabianiu oryginalnego sprzętu, a także wprowadzaniu do obrotu fałszywych kart i dekoderów. Stowarzyszenie ma służyć ochronie praw konsumentów, nadawców, dystrybutorów i licencjodawców programów.

Do tej pory nadawcy i dystrybutorzy usług telewizyjnych podejmowali niezależne działania. Stowarzyszenie umożliwi zintensyfikowanie walki z piractwem, a tym samym zwiększy jej skuteczność. Celem działań jest także upowszechnienie informacji o tym, że piractwo telewizyjne jest poważnym przestępstwem. Stowarzyszenie będzie współpracować z policją oraz organizacjami zbiorowego zarządzania.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

519 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 749 zł Więcej...

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

139 zł Więcej...