reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ITV Digital załamane piractwem!

dodano: 2001-10-09 12:31 | aktualizacja: 2001-10-09 12:31
autor: H | źródło:

ITV Digital jest coraz poważniej zagrożone wzrastającym w Wielkiej Brytanii zjawiskiem piractwa naziemnej platformy kodowanej w Seca-Mediaguard. Ostatnio policja skontrolowała sklep komputerowy w Essex, gdzie znaleziono 200 pirackich kart do odkodowania ITV Digital. Problem jest na tyle poważny, że ITV myśli o współpracy z BSkyB.Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według znawców rynku w Wielkiej Brytanii jest aż 100 tysięcy pirackich kart do oglądania pełnego pakietu. To aż 10% wszystkich abonentów ITV Digital. Platforma naziemna ITV ma problemy i coraz wyraźniej przegrywa z konkurencją satelitarną - Sky Digital. Przyczynia się do tego piractwo mimo, że kary za to są w Anglii bardzo wysokie.

W Wielkiej Brytanii karty sprzedawane są w pubach, klubach i w samochodach, ewentualnie przez Internet stosując metodę skrzynki pocztowej (kontaktowej) w krajach poza Unią Europejską, podczas gdy faktycznie sprzedawca jest w Anglii. Cena karty PIC, to 10-12 funtów.

Ocenia się, że ITV traci w ten sposób aż 3 miliony funtów miesięcznie! ITV traci, bo abonenci kupują na fałszywe nazwisko tuner do odbioru pakietu - za 99 funtów, potem w pubie kupują kartę za 10 funtów i za 110 funtów mają pełny pakiet.

Tak kończy się rozdawnictwo, nawet najbogatszej firmy!

informacje z www.sateuropa.co.uk


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik PULSe 4K Mini

PULSe 4K Mini - najnowszy odbiornik Ultra HD od słowackiej...

679 zł Więcej...

Kabel HDMI - mini HDMI 3,0m

Kabel połączeniowy HDMI - mini HDMI do podłączenia tabletów, smartfonów...

29 zł Więcej...

Antena Fuba 902B LTE 5G 470-694 MHz

Antena DVB-T FUBA DAT902 5G to profesjonalna antena telewizyjna z...

149 zł Więcej...