Grupa DIGI Communications N.V. jest jedną z najlepiej rozwiniętych firm telekomunikacyjnych w Rumunii. Jako spółka-matka operatora RCS & RDS stała się liderem na rynku płatnej telewizji i konwergentnych usług szerokopasmowych w tym kraju. Za jej pośrednictwem jest obsługiwana platforma satelitarna Digi TV Romania.
Operator platformy Digi TV - RCS & RDS
Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Poznaj pakiety, ceny, odbiorniki i kanały Digi TV w Rumunii
Rumuńska Digi TV nadaje na systemie satelitarnym Thor/Intelsat 10-02 (0,8°W/1°W). Platforma została uruchomiona pod koniec 2004 r.
Konkurencyjne podejście pozwoliło stać się najszybciej rozwijającą usługą DTH w Europie w kolejnych latach. Na początku 2007 r. miała już 800 tys. abonentów, a 2 lata później jej baza abonencka urosła do 1,1 mln użytkowników. Z ostatniego raportu z 2024 r. wynika, że z usług telewizji kablowej i satelitarnej Digi TV korzystało łącznie 5,8 mln gospodarstw domowych.
Digi Communications N.V. to europejski lider świadczenia usług telekomunikacyjnych. Firma obsługuje rozległą sieć światłowodową i mobilną w Rumunii, a ponadto prowadzi działalność w Hiszpanii, Włoszech, Portugalii i Belgii, oferując telekomunikację mobilną i stacjonarną, Internet i transmisję danych. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Bukareszcie.
Digi TV Romania w szczegółach
Najpopularniejsze kanały telewizyjne z Rumunii
Pełny pakiet za 25 lei miesięcznie (ok. 21,5 zł)
Opcje extra: MaxPak, HBO, Film Now, Adult i Maghiar
Certyfikowany odbiornik satelitarny Humax lub Hyundai z przypisaną kartą dostępu
Moduł dostępu warunkowego Digi Smart CAM CI+ HD z przypisaną kartą dostępu
Usługi streamingowe bez dodatkowych opłat (Digi Online, Max)
Platforma dostępna wyłącznie z rumuńskim adresem zamieszkania
Digi TV Romania w tradycyjnym odbiorze satelitarnym
Platforma jest dystrybuowana z satelitów Thor/Intelsat 10-02 (0,8°W/1°W) w standardach transmisji DVB-S i DVB-S2. Dla kanałów SD używa kompresji wideo MPEG-2 lub MPEG-4/H.264, a dla kanałów HD - MPEG-4/H.264. Oferta jest zaszyfrowana w systemie dostępu warunkowego Nagra MA. Do odbioru jest konieczna antena satelitarna (minimum 70 cm) z konwerterem i certyfikowany odbiornik satelitarny z kartą dostępu. W celu łatwiejszego określenia kierunku ustawienia anteny można skorzystać z aplikacji mobilnej (np. SatFinder), której instalacja odbywa się na smartfonie lub tablecie. Po wprowadzeniu niezbędnych danych wyświetla podstawowe parametry dla dokładnego skierowania anteny - od kątów elewacji i azymutu, przez graficzne wskazanie kierunku, aż do optymalnego kąta polaryzacji. W sklepach Google Play czy AppStore są dostępne inne aplikacje do ustawiania anten. Ponadto polecamy poradnik „Jak odbierać kanały z pozycji orbitalnej 0,8/1°W?” w wersji drukowanej lub elektronicznej magazynu SAT Kurier 9-10/2021, a także na satkurier.pl.
Parametry techniczne
Do dyspozycji rumuńskiej Digi TV jest kilka wydzierżawionych transponderów od operatorów satelitarnych Space Norway (Telenor Satellite - TSBc) i Intelsat. Część serwisów jest zapewniana dzięki współpracy z operatorami M7 i Slovak Telekom.
Parametry techniczne mogą ulec zmianie w przyszłości. Dlatego przed konfigurowaniem zestawu zalecamy sprawdzenie częstotliwości poprzez wejście bezpośrednio na strony publikujące wykazy satelitarne, np. flysat.com. Na stronie głównej klikamy kategorię „Packages” i z dostępnej listy wybieramy „Digi TV”. Warto mieć aktualną bazę wszystkich aktywnych transponderów na systemie satelitarnym Thor/Intelsat 10-02 (0,8°W/1°W), aby nie ograniczać dostępu do kanałów nieszyfrowanych (FTA) od innych nadawców.
Na rynku istnieje mnóstwo modeli wydanych dla platformy Digi TV. Najnowsze sprzęty firmy Kaon są kompatybilne z telewizją HD. Część tych odbiorników jest również wyposażona w funkcję nagrywania PVR. Modele przeznaczone dla platformy Digi TV Romania to m.in. Hyundai HSS 1120 NA, Hyundai HSC 5170, Hyundai HSC 1170, Humax DiGi, Hyundai HSS 1160, Hyundai HSS 5180, Hyundai HSS 1165, Hyundai HSS 9160, Humax DiGi II, Hyundai HSS 3169, Hyundai HSS 7160, Humax DiGi III, Humax DiGi IV, Kaon NA1000 HD, Kaon NA1170HD, Kaon NA1400HD, Kaon NA1600HD, Kaon NA2000 HD czy Kaon NA9240 HD.
UWAGA!
Jeżeli występują problemy z uzyskaniem uprawnień do odbioru kanałów lub brakuje niektórych funkcjonalności, takich jak napisy DVB, opcje wyboru dźwięku czy menu PPV, należy sprawdzić wersję oprogramowania i w razie potrzeby zaktualizować do najnowszej wersji. Jak to sprawdzić? Na stronie internetowej www.digi.ro klikamy na samym dole zakładkę "Asistență" , a następnie wybieramy "FAQ" i z dostępnych opcji wybieramy "Televiziune prin satelit Digi TV". Otwiera się lista pytań i odpowiedzi - wówczas należy kliknąć "CUM POT FACE ACTUALIZAREA SOFTWARE-ULUI?" i dostajemy pełne informacje o sposobie aktualizacji oprogramowania dla konkretnego dekodera (link: https://www.digi.ro/asistenta/faq/televiziune-prin-satelit-digi-tv).
Użytkownicy, którzy cenią sobie mniej kabli, mogą skorzystać z modułu dostępu warunkowego Digi Smart CAM CI+ HD, który jest dostarczany wraz ze sparowaną kartą dostępu. Zestaw wkłada się do własnego dekodera lub telewizora DVB-S2 z wbudowanym gniazdem CAM CI+.
Pierwsza instalacja odbiornika
Procedura instalacyjna jest bardzo intuicyjna - przy pierwszym włączeniu automatycznie rozpoczyna się sekwencja kilku podstawowych ustawień, podczas których użytkownik określa parametry pracy urządzenia. Aby w pełni skonfigurować odbiornik, należy przejść przez wszystkie ekrany (menu językowe, ustawienia obrazu i dźwięku, kontrola rodzicielska, ustawienia konwertera LNB, wybór transpondera, skanowanie satelitarne, sprawdzanie oprogramowania, itp.). Mniej doświadczeni użytkownicy powinni skorzystać z załączonej instrukcji obsługi. UWAGA! Warunkiem koniecznym do zaprogramowania kanałów jest poprawnie ustawiona antena satelitarna na satelity Thor/Intelsat 10-02 (0,8°W/1°W) i aktualna baza transponderów.
Aktywacja karty dostępu
Aby aktywować kartę należy pozostawić odbiornik włączony na kanale TVR1 z częstotliwości 12,687H. Uprawnienia powinny przyjść w ciągu 30 minut. W przypadku braku obrazu należy skontaktować się z obsługą klienta pod numerem 031 400 4000, mając wcześniej przygotowany numer seryjny karty. Niezależnie od okresu abonamentowego, karta deszyfrująca pozostaje własnością RCS & RDS. Po wygaśnięciu subskrypcji klient ma obowiązek ją zwrócić. Aktualne informacje o sposobie aktywacji są dostępne na stronie https://www.digi.ro/asistenta po wybraniu opcji "Activare cartelă Digi TV Satelit".
UWAGA! Platforma Digi TV Romania jest dostępna wyłącznie dla abonentów z rumuńskim adresem zamieszkania.
Pakiety telewizyjne
Digi TV Popular (17 lei miesięcznie, około 15 zł). Pakiet, w którym każdy członek rodziny znajdzie coś dla siebie. Sport, filmy, informacje, styl życia, muzyka, dokumenty, najlepsze rekomendacje kulinarne i programy dla dzieci. W sumie około 100 kanałów. W ramach abonamentu dostęp do usług streamingowych Digi Online i Max.
Opcje extra:
⦁ Film Now: Ulubione filmy bez przerwy i bez reklam (3 lei/mies.)
⦁ Adult:Rozrywka dla dorosłych cały czas (1 lei/mies.)
⦁ Maghiar: Ulubione kanały w języku węgierskim (1,3 lei/mies.)
Digi Tv Bază (25 lei miesięcznie, około 22 zł). Pakiet jest rozszerzony o kanały HD i dodatkowe stacje, takie jak Kanal D2, Epic Drama i Fishing & Hunting. W sumie około 125 kanałów. W ramach abonamentu dostęp do usług streamingowych Digi Online i Max.
Opcje extra:
⦁ MaxPak: Kompletny pakiet rozrywki oraz najnowsze filmy i seriale: 3 kanały HBO, Cinemax i Max (15 lei/mies.)
⦁ HBO: Najnowsze filmy i seriale, superprodukcje i hity kinowe: 3 kanały HBO i Max (13 lei/mies.)
⦁ Film Now: Ulubione filmy bez przerwy i bez reklam (3 lei/mies.)
⦁ Adult: Rozrywka dla dorosłych cały czas (1 lei/mies.)
⦁ Maghiar: Ulubione kanały w języku węgierskim (1,3 lei/mies.)
Promowana hasłem "Darmowa telewizja online dla abonentów Digi TV" jest skierowana do wszystkich abonentów Digi TV z subskrypcją na telewizję. Jest to specjalna aplikacja dla telewizorów Smart TV i urządzeń mobilnych (tablety, smartfony), która umożliwia oglądanie online ponad 90 kanałów, w tym własnych kanałów Digi. Dostęp do sekcji Play pozwala oglądać filmy, seriale, sport, dokumenty, programy dziecięce i lifestylowe o dowolnej porze. Dostępne archiwum zawiera programy telewizyjne do 7 dni, a funkcja powiadomień pozwala nie przegapić ulubionych produkcji. Operator dodał też opcję "nagrania", dzięki której użytkownik nie musi podłączać zewnętrznych nośników danych, ponieważ wszystkie audycje są nagrywane na własnych serwerach Digi i udostępnione do bezpłatnego oglądania. Opcja ta przypomina catch-up (system oglądania programów telewizyjnych po ich emisji za pomocą urządzenia podłączonego do Internetu).
Aby skorzystać z Digi Online, należy założyć konto. Więcej informacji jest zawartych na stronie www.digi.ro. Należy rozszerzyć sekcję "TV", następnie wybrać "Satelit", a później kliknąć na logo Digi Online znajdujące się w szczegółach pakietów Digi TV Popular i Digi TV Baza. Wówczas strona przekieruje nas na adres https://www.digi.ro/servicii/online/digi-online, gdzie dostaniemy wszystkie potrzebne informacje, w tym nowości i promocje.
Usługa przesyłania strumieniowego Max
Dostęp do platformy streamingowej Max jest bez dodatkowych opłat, jeżeli abonent posiada telewizję Digi TV, pakiet Digi TV Baza oraz jedną z dodatkowych opcji HBO i MaxPak. Usługa Max gromadzi najlepsze tytuły z niezrównanego katalogu marek Warner Bros. Discovery, oferujących najwyższej jakości rozrywkę we wszystkich gatunkach i kategoriach. Ta platforma streamingowa jest unikalnym połączeniem treści z HBO, Warner Bros., DC Universe, Discovery Channel, TLC, ID, HGTV, Cartoon Network i wielu innych. Max można zainstalować na smartfonie, tablecie, komputerze, telewizorze Smart TV czy odtwarzaczu multimedialnym TV Box.
Wszystkie niezbędne informacje można otrzymać na stronie www.digi.ro. Należy rozszerzyć sekcję "TV", następnie wybrać "Satelit", a później kliknąć na logo max znajdujące się w szczegółach pakietów Digi TV Popular i Digi TV Baza. Wówczas strona przekieruje nas na adres https://www.digi.ro/servicii/online/max.