Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowy serial dokumentalny „Rolniczki" od 15 listopada w Super Polsat
Już od 15 listopada – w piątki o godz. 19:00 i 20:00 – Super Polsat zaprasza na nową dokumentalną serię „Rolniczki”, ukazującą świat wsi oczami kobiet.
„Rolniczki” to inspirująca podróż po polskich wsiach, pokazująca życie bohaterek, prowadzących gospodarstwa rolne. Różni je wiek, miejsce zamieszkania, doświadczenie zawodowe i życiowe. Są wśród nich dwudziestolatki, które przeprowadziły się z miasta i dojrzałe kobiety, które na wsi spędziły całe swoje życie. Są właścicielki wielohektarowych gospodarstw, które z powodzeniem łączą tradycyjne metody upraw z nowoczesnymi technologiami i rolniczki z małych ekologicznych farm, stawiające na zrównoważony rozwój i dbające o każdy szczegół, aby ich produkty były jak najbardziej naturalne i zdrowe.
Wszystkie bohaterki łączy to, że mimo rozmaitych wyzwań i trudów, z pasją i determinacją oddają się pracy na roli.
Program ukazuje ich wyjątkowe historie i codzienne wyzwania, z jakimi muszą się mierzyć – od zarządzania gospodarstwem, przez walkę z kapryśną pogodą, aż po godzenie obowiązków rodzinnych z zawodowymi – ale podkreśla też radości płynące z bliskiego kontaktu z naturą, satysfakcję z dobrze wykonanej pracy oraz dumę z utrzymania wielopokoleniowych tradycji.
„Rolniczki” to fascynująca, a przy tym pogodna i niepozbawiona humoru, opowieść o sile, odwadze i determinacji kobiet, które codziennie kształtują krajobraz polskiej wsi, pokazując, że rolnictwo to nie tylko zawód, ale i styl życia.
Producentem programu jest Constantin Entertainment Polska.
Co zobaczymy w najbliższych odcinkach:
ODCINEK 1 – emisja: piątek 15 listopada o godz. 19:00
W Domasłowie poznajemy Bożenę, która prowadzi 15-hektarowe gospodarstwo rolno-hodowlane. Ma 14 krów, kilka psów ze szczeniakami, kury i gęś. Razem z psem wsiada na traktor i wyrusza na pole. Tymczasem w Szkotowie Agnieszka zarządza gospodarstwem o powierzchni ponad 900 hektarów, specjalizującym się w uprawie ziemniaków i zbóż. W codziennej pracy pomaga jej sześciu pracowników. Agnieszka, mimo swojego poczucia humoru, stanowczo wydaje polecenia i z zapałem motywuje zespół do działania.
W Dzianiszu, w górach, spotykamy Annę – bacową, która zajmuje się tradycyjną hodowlą krów i owiec. Choć pomysł na tę pracę pojawił się podobno niespodziewanie, okazuje się, że to kontynuacja rodzinnej tradycji. Dziadek Anny też bacował. Anna z pasją produkuje sery, dbając o ich smak i jakość, a także o dobrostan swoich zwierząt.
W Bujeńce, Katarzyna i Weronika, matka i córka, od 20 lat z pasją prowadzą hodowlę egzotycznych zwierząt. Przeprowadzka z Warszawy na wieś okazała się dla nich strzałem w dziesiątkę. Weronika pokazuje mamie nowo wyklute przepiórki i strusia, a w inkubatorze czeka jeszcze dziewięć jajek, które dają nadzieję na powiększenie stadka.
ODCINEK 2– emisja: piątek 15 listopada o godz. 20:00
Agnieszka wraz z rodziną sprawdza zbiory ziemniaków. Bożena, jadąc skuterem do Urzędu Gminy, wspomina dawne lata i zmiany, jakie zaszły na wsi, a Karolina, nowa uczestniczka, uczy się obsługi maszyn rolniczych, z entuzjazmem podejmując się nowych zadań na gospodarstwie. Bożena podejmuje wielu prób założenia kolczyka jednej z krów. Zobaczymy również trudne chwile u Weroniki, która walczy o życie chorej alpaki. Odcinek kończą wspólne chwile relaksu – Agnieszka z córką wypoczywają nad wodą, a Bożena oddaje się chwili wytchnienia tańcząc na polu.
Materiał chroniony prawem
autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.