reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Akcent Wschodni” - nowy program TVP Info

dodano: 2024-07-03 13:54 | aktualizacja: 2024-07-03 15:21
autor: Janina Dobrowolska | źródło: TVP

TVP Info W sobotę, 6 lipca o godz. 16:30 w TVP Info premierę będzie miał „Akcent Wschodni” – nowy program poświęcony wschodnim sąsiadom Polski. Audycję przygotowuje redakcja Telewizji Biełsat, a jej głównym prowadzącym będzie Michał Kacewicz.

TVP Info
Akcent wschodni nowy program TVP Info 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

„Akcent Wschodni” - nowy program TVP Info 

Jak zapowiada redakcja „Akcentu Wschodniego”, program będzie dotyczył najważniejszych wydarzeń u naszych wschodnich sąsiadów, a więc w Rosji, Ukrainie i Białorusi. Nie zabraknie również informacji o dawnych państwach ZSRR, takich jak Mołdawia, Armenia czy Gruzja.

– Cieszę się, że program o Wschodzie na antenie TVP Info będzie przygotowywał Biełsat, który jest częścią TVP. Nie ma drugiej takiej telewizji w Polsce, która skupiałaby tak dużą liczbę ekspertów pochodzących z Białorusi, Ukrainy, Rosji czy Kazachstanu, jak również Polaków zajmujących się tematyką wschodnią

– mówi Aleksy Dzikawicki, p.o. dyrektora Telewizji Biełsat.

– Uważamy, że ważne jest, aby Polacy byli dobrze poinformowani o tym, co dzieje się za wschodnią granicą, szczególnie w dobie nasilającej się wojny informacyjnej ze strony Kremla i Mińska, które rozpowszechniają dezinformacje i fake newsy. Postaramy się tę lukę wypełnić w cotygodniowym programie

– dodaje szef Biełsatu.


Głównym prowadzącym „Akcentu Wschodniego” będzie Michał Kacewicz z polskiej redakcji Biełsatu, a współprowadzącymi – Masza Makarowa, Igor Kuley i Siarhiej Pieliasa, redaktorzy na co dzień prowadzący w Biełsacie programy informacyjne i publicystyczne w językach białoruskim i rosyjskim.

Michał Kacewicz to dziennikarz, który od lat zajmuje się tematyką dotyczącą Europy Wschodniej i Rosji. Wcześniej pracował w redakcji „Newsweeka”. Jest autorem biografii Aleksandra Łukaszenki i Władimira Putina.

Źródło: tvp.info 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...