reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Eska Rock już zamiast Muzo.fm. Gdzie słuchać?

dodano: 2024-07-02 08:52 | aktualizacja: 2024-07-02 13:31
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Eska Rock/radiopolska.pl/KRRiT/forum.satkurier.pl

Eska Rock 2 lipca br. radio Muzo.fm zmieniło nazwę na Eska Rock, a Eska Rock w Warszawie zmieniła nazwę na Eska Rock Warszawa. Tym samym, Eska Rock będzie nadawana z łącznie 9 miast: Warszawy, Bydgoszczy, Gdańska, Kielc, Krakowa, Łodzi, Olsztyna, Poznania i Wrocławia. Nowy liner Eski Rock to „Dobrze Rockuje”.

Eska Rock
Eska Rock


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Do zmiany Muzo.fm w Eska Rock doszło 2 lipca o godz. 6:00.

Eskę Rock można dziś słuchać w 9 polskich miastach:

  • Bydgoszcz - 90,5 MHz
  • Gdańsk - 93,9 MHz
  • Kielce - 92,9 MHz
  • Kraków - 104,9 MHz
  • Łódź - 102,3 MHz
  • Olsztyn - 92,4 MHz
  • Poznań - 93,9 MHz
  • Warszawa - 102,0 MHz i 93,3 MHz (Eska Rock Warszawa)
  • Wrocław - 103,7 MHz 

Eska Rock miała już kiedyś zasięg ponadregionalny. Do 1 grudnia 2013 roku była dostępna w aż 18 miastach. Została wtedy zastąpiona przez Vox FM. Ostatnio Eskę Rock można było słuchać tylko w Warszawie.

Telewizja Polsat przejęła Muzo.fm (wówczas Radio PiN) w 2014 roku. W tym samym czasie uruchomiła też Muzo.tv, którą następnie w 2017 roku przekształciła w Polsat Music HD.

W październiku 2022 roku Grupa ZPR Media poinformowała, że podpisała z Telewizją Polsat umowę w sprawie kupna udziałów Muzo.fm. Jednak dopiero 27 marca 2024 roku transakcja ta została sfinalizowana. Łączna cena 100 proc. udziałów w spółce Muzo.fm wyniosła 13,3 mln zł.

Według Grupy ZPR Media, powodem zmiany nazwy jest „zamiar zwiększenia wyników słuchalności, co umożliwi wykorzystanie znanej i rozpoznawalnej marki Eska Rock, prezentującej profesjonalną ofertę programową, na wymagającym, silnie konkurencyjnym, warszawskim rynku radiowym”.

Zarówno struktura gatunkowa, udział słowa jak i muzyki (muzyka rozrywkowa - 55% oraz inne rodzaje muzyki, na które złoży się muzyka jazzowa i okołojazzowa - 1%) pozostaną bez zmiany. W bazie muzycznej Eski Rock w ramach określenia „muzyka rozrywkowa” znajdą się utwory różnych gatunków muzycznych, takich jak szeroko rozumiany rock, pop rock, blues, jazz rock, soul, muzyka alternatywna, a nawet ambitny pop. Ponadto zgodnie z zapisem koncesyjnym (Muzo.fm) na antenie prezentowana będzie muzyka jazzowa i okołojazzowa.

Jak podkreśla rozgłośnia, jej intencją nie jest konkurowanie z nadawcami innych programów z muzyką rockową, poprzez kopiowanie czy wzmocnienie rockowego, gitarowego brzmienia, ale stworzenie alternatywnego mixu muzycznego, muzyki ambitnej, dostosowanej do całości charakteru i specjalizacji programu. - Zmienia się jedynie nazwa programu i na tym samym rynku będą funkcjonowały dwie stacje o podobnej nazwie Eska Rock oraz Eska Rock Warszawa, które nie będą wprowadzały w błąd odbiorcy, jeśli chodzi o format muzyczny - informuje.
 

- Niezwykle się cieszę, że formuła programowa, którą wraz z zespołem realizujemy z powodzeniem od 10 lat na najbardziej konkurencyjnym rynku w Warszawie, będzie od dziś docierać do słuchaczy i fanów rocka w innych miastach w Polsce. Mieliśmy bardzo dużo sygnałów od słuchaczy, że czekają na nasz program z dużą niecierpliwością - mówi Zbyszek Frączek, dyrektor programowy radia Eska Rock.

Do zespołu programowego w Muzo.fm, dla realizacji programu pod nową nazwą, dołączy zespół Eski Rock. Ponadto stacja wzbogaci się o nowe pasma i osobowości. Program weekendowy „Strefa Gastro”, poświęcony kulturze kulinarnej z różnych zakątków świata, poprowadzi Paweł Loroch. Z kolei Hirek Wrona będzie gospodarzem audycji „Kind of jazz” poświęconej różnym obliczom muzyki, nie tylko jazzowej.
 

- Radio było, jest i będzie moją największą medialna miłością. To teatr wyobraźni, w którym można opowiadać o pięknej muzyce wydanej bajecznie na płytach. Ta bajka wciąga słuchacza w tajemniczą interakcję z prowadzącym. Są i blisko i daleko od siebie, ocierają się o intymność pozostając sobie obcym. Jazz jest najlepszym gatunkiem muzycznym do pielęgnowania tych magicznych relacji. Nowy Orlean - gdzie powstał - do dziś jest wciągającym, pełnym funkującej atmosfery i tętniący nieziemskim groovem miastem. Witam w „Kind of Jazz” - zaprasza na swój program Hirek Wrona.

- Kiedy rozmawialiśmy o projekcie nowej audycji, która ma opowiadać o różnych gatunkach muzycznych pozornie bardzo odległych od siebie, Hirek od razu zasypał mnie dużą ilością informacji o egzotycznych kolaboracjach artystów jazzowych, bluesowych, rockowych, a gdy wspomniał o artyście, dzięki któremu można połączyć twórczość Ala Di Meoli i System of a Down, wiedziałem, że to właściwa osoba na właściwym miejscu. Nie zdradzę tego elementu, zachęcam do posłuchania opowieści muzycznej Hirka - komentuje Zbyszek Frączek.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radio


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Google TV Next 4K Stick HDMI

Google TV Next 4K Stick HDMI to ciekawy i wydajny...

339 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

269 zł Więcej...