reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg
Polsat nabył prawa do transmisji Ligi Europy i Ligi Konferencji

dodano: 2024-07-01 17:36
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Telewizja Polsat

Telewizja Polsat Telewizja Polsat nabyła wyłączne prawa do transmisji w telewizji i streamingu meczów Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji UEFA przez kolejne 3 sezony (2024/25, 2025/26 i 2026/27). Zatem po utracie Ligi Mistrzów na rzecz CANAL+, abonenci Polsat Box nadal będą mogli oglądać europejskie puchary.

Kipsta/UEFA
Liga Europy Liga Konferencji Kipsta UEFA


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Transmisje Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji UEFA w telewizji Polsat

Od sezonu 2024/25 przewidziano nową formułę dla Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji UEFA, która zapewni więcej meczów, wzrośnie też konkurencyjność rozgrywek. Każdy zespół będzie miał pewność gry z atrakcyjnymi przeciwnikami, w tym gwarancję spotkań z najsilniejszymi zespołami w danych rozgrywkach. Łącznie w każdym sezonie to 189 meczów Ligi Europy i 153 mecze Ligi Konferencji. W najbliższym sezonie o zwycięstwo w obydwu ligach będą rywalizowały - obok mamy nadzieję polskich drużyn - między innymi takie europejskie marki jak Manchester United, Tottenham Hotspur, Chelsea Londyn, Atlhletic Bilbao, AS Roma, Lazio Rzym czy FC Porto.
 

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Telewizja Polsat nabyła od UEFA wyłączne prawa do pokazywania w Polsce Ligi Europy i Ligi Konferencji. Cieszymy się z fantastycznej współpracy z UEFA i jesteśmy przekonani, że Liga Europy i Liga Konferencji w nowej formule rozgrywek będą doskonałym produktem i atrakcyjną ofertą dla fanów piłki nożnej. To właśnie w Lidze Europy czy Lidze Konferencji mamy szansę zobaczyć polskie drużyny, które przez 31 lat do Ligi Mistrzów dostały się niestety tylko 3 razy. Nasze rozgrywki będą szansą na zobaczenie i polskich drużyn i europejskich gigantów, takich jak Manchester United, londyńskie Tottenham i Chelsea, AS Roma czy FC Porto

- mówi Marian Kmita, dyrektor ds. sportu Telewizji Polsat.

Rozbudowane Liga Europy UEFA i Liga Konferencji UEFA zyskują nowy format

Nowy format ligowy zwiększa liczbę drużyn w każdych rozgrywkach i pozwoli fanom nie tylko zobaczyć więcej świetnych meczów, ale także obejrzeć bardzo atrakcyjne spotkania już na wcześniejszym etapie rozgrywek, co nie zawsze zdarzało się w fazie grupowej starego formatu.
Nowy format wprowadzi lepszą równowagę konkurencyjną między wszystkimi drużynami, z możliwością gry każdej drużyny z różnymi, bardzo atrakcyjnymi przeciwnikami w trakcie rywalizacji w całej fazie ligowej.

Liczy się każdy mecz. Nowy format ligowy sprawi, że każdy wynik może radykalnie zmienić pozycję drużyny, aż do ostatniego dnia meczowego tej fazy włącznie. Zwycięstwo lub porażka w ostatnim meczu fazy ligowej może zadecydować o tym, czy dana drużyna automatycznie zakwalifikuje się do najlepszej szesnastki, wejdzie do fazy play-off, czy też zostanie całkowicie wyeliminowana z rozgrywek.

Format rozgrywek

Liga Europy UEFA - 189 spotkań w każdym sezonie, z mamy nadzieję polskimi zespołami, jak i m.in. z Manchesterem United, Tottenhamem Hotspur, Olympique Lyon, Athletic Bilbao, Realem Sociedad czy FC Porto będzie miała jedną tabelę i 36 zespołów. Każdy z zespołów rozegra po 8 spotkań z różnymi rywalami - 4 u siebie i 4 na wyjeździe. Zespoły z miejsc 1-8 zakwalifikują się do fazy pucharowej, 9-24 zagrają o pozostałe 8 miejsc w 1/8 finału, a z miejsc 25-36 odpadają z rywalizacji. Zwycięzca Ligi Europy UEFA ma automatycznie zagwarantowane miejsce w kolejnej edycji Ligi Mistrzów UEFA.

Liga Konferencji UEFA - 153 spotkania w każdym sezonie, to jedyny europejski puchar, którego nie ma jeszcze w kolekcji londyńska Chelsea FC, a o który zagra razem z m.in. Realem Betis Sewilla czy AC Fiorentiną i, trzymajmy kciuki, naszymi polskimi klubami. Liga Konferencji UEFA będzie miała jedną tabelę i 36 zespołów. Każdy z zespołów rozegra po 6 spotkań z różnymi rywalami - 3 u siebie i 3 na wyjeździe. Zespoły z miejsc 1-8 zakwalifikują się do fazy pucharowej, 9-24 zagrają o pozostałe 8 miejsc w 1/8 finału, a z miejsc 25-36 odpadają z rywalizacji. Zwycięzca Ligi Konferencji UEFA ma automatycznie zagwarantowane miejsce w kolejnej edycji Ligi Europy UEFA.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Piłka nożna


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...