reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Canal+ Extra przed startem - znana oferta kanałów

dodano: 2024-06-27 19:31 | aktualizacja: 2024-06-27 23:34
autor: Anita Kaźmierska | źródło: KRRiT/forum.satkurier.pl

CANAL+ OTT premiera Na nowych kanałach CANAL+ Extra 1-4 nadawane będą wyłącznie treści związane z Ligą Mistrzów UEFA, w tym transmisje meczów, magazyny, studia i inne audycje poświęcone LM, wynika z zapisów koncesji. CANAL+ Extra 1 będzie kanałem pełnoformatowym, a CANAL+ Extra 2-4 będą uruchamiane tylko na czas meczów.

CANAL+ kurtyna teatr scena ogłoszenie


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Co w ofercie CANAL+ Extra 1-4?

Koncesje na cztery kanały sportowe CANAL+ Extra 1-4, udzielone przez KRRiT spółce CANAL+ Polska, obowiązują od 19 czerwca 2024 roku do 18 czerwca 2034 roku, czyli przez okres 10 lat. Zgodnie z warunkami koncesji, CANAL+ Extra 1-4 mają zostać uruchomione nie później niż miesiąc od daty udzielenia koncesji, czyli do 18 lipca br. W międzyczasie CANAL+ Extra 1-4 mają możliwość prowadzenia emisji próbnej.

CANAL+ Extra 1-4 będą miały charakter wyspecjalizowany sportowy i będą adresowane do osób w wieku 25-49 lat o dochodach na poziomie średniej krajowej, wykształceniu średnim i wyższym, głównie mężczyzn żyjących w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców.

CANAL+ Extra 1 kanałem pełnoformatowym

CANAL+ Extra 1 ma być nadawany codziennie, nie mniej niż 20 godzin na dobę. Wyspecjalizowany, sportowy charakter programu ma być realizowany poprzez audycje publicystyczne oraz audycje o tematyce sportowej, które zajmą odpowiednio nie mniej niż 10% i 60% zarówno tygodniowego, jak i miesięcznego czasu nadawania programu w godz. 6:00-23:00.

Zgodnie z deklaracją CANAL+ Polska, na CANAL+ Extra 1 prezentowane będą mecze Ligi Mistrzów UEFA oraz audycje i magazyny wspomagające. CANAL+ Extra 1 ma być kojarzony wyłącznie z UEFA Champions League. Uzupełnieniem transmisji meczów piłkarskich mają być własne formaty CANAL+ oraz magazyny eksperckie.

W nadawanych audycjach mecze piłkarskie mają być poddawane szczegółowej analizie, omawiane mają być kontrowersyjne sytuacje i podawane statystyki. Podczas dyskusji w studiu przedstawiane mają być poglądy i opinie wiodących dziennikarzy zajmujących się na co dzień piłką nożną.
 

- CANAL+ Extra 1 to piłkarski kontent sportowy typu premium, przeznaczony dla widza, dla którego równie ważnym elementem co sama transmisja meczu jest szczegółowa jego analiza - informuje CANAL+ Polska.

Audycje powtórkowe mają zajmować 85% w tygodniowym czasie nadawania programu. CANAL+ przewiduje, że procentowy udział audycji wytworzonych pierwotnie w języku polskim - z wyłączeniem serwisów informacyjnych, reklam, telesprzedaży, transmisji sportowych, przekazów tekstowych i teleturniejów - w kwartalnym czasie nadawania programu wynosić będzie w pierwszym roku rozpowszechniania co najmniej 25%, a w kolejnych latach ma wypełnić co najmniej 33%. CANAL+ przewiduje, że procentowy udział audycji europejskich - z tymi samymi wyłączeniami co powyżej - w kwartalnym czasie nadawania programu wynosić będzie w pierwszym roku nadawania co najmniej 40%, a w kolejnych latach ponad 50%.

CANAL+ Extra 2-4 kanałami eventowymi

W odróżnieniu od CANAL+ Extra 1, kanały CANAL+ Extra 2, CANAL+ Extra 3 i CANAL+ Extra 4 mają być nadawane nie mniej niż 2 godziny na dobę, 2 dni w tygodniu.

Wyspecjalizowany, sportowy charakter programów ma być realizowany poprzez audycje o tematyce sportowej, które zajmą nie mniej niż 70% zarówno tygodniowego, jak i miesięcznego czasu nadawania programów w godz. 6:00-23:00.

Na CANAL+ Extra 2-4 prezentowane będą wyłącznie mecze Ligi Mistrzów UEFA, nie będzie magazynów. CANAL+ Extra 2-4 mają być oparte na eventowym udostępnieniu meczów UEFA Champions League (na CANAL+ Extra 4 w formie transmisji łączonej, tzw. Multiligi UEFA Champions League z maksymalnie 18 meczów). Uzupełnieniem transmisji meczów piłkarskich mają być przedmeczowe analizy realizowane przez dziennikarzy na przekazie przedmeczowym.

CANAL+ Extra 2-4 mają być wykorzystywane do transmisji meczów Ligi Mistrzów UEFA w kolejkach fazy grupowej rozgrywanych równolegle do meczów transmitowanych w tym samym czasie na CANAL+ Extra 1, CANAL+ Extra 2, CANAL+ Extra 3 i CANAL+ 360.
 

- CANAL+ Extra 2-4 to piłkarski kontent sportowy typu premium, przeznaczony dla widza, dla którego ważnym elementem jest dostęp do jak największej liczby meczów UEFA Champions League - informuje CANAL+ Polska.

CANAL+ Polska nie przewiduje audycji powtórkowych w tygodniowym czasie nadawania CANAL+ Extra 2-4. Przewiduje za to, że procentowy udział audycji wytworzonych pierwotnie w języku polskim - z pewnymi wyłączeniami - w kwartalnym czasie nadawania programu wynosić będzie w pierwszym roku rozpowszechniania co najmniej 25%, a w kolejnych latach ma wypełnić co najmniej 33%. Przewiduje też, że procentowy udział audycji europejskich - z pewnymi wyłączeniami - w kwartalnym czasie nadawania programu wynosić będzie w pierwszym roku rozpowszechniania programu co najmniej 40%, a w kolejnych latach ponad 50%.

Co w ofercie CANAL+ 360?

CANAL+ 360 ma być nadawany codziennie, nie mniej niż 20 godzin na dobę i będzie miał charakter uniwersalny (nie wyspecjalizowany sportowy jak CANAL+ Extra 1-4, choć sport też ma być ważnym elementem oferty CANAL+ 360).

CANAL+ 360 będzie adresowany do osób w wieku 25-49 lat o dochodach na poziomie średniej krajowej, wykształceniu średnim i wyższym, kobiet i mężczyzn żyjących w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców, a więc podobnie jak CANAL+ Extra 1-4, ale będzie skierowany również do kobiet.

Uniwersalny charakter CANAL+ 360 ma być realizowany poprzez cztery rodzaje audycji, które zajmą nie mniej niż 62% tygodniowego czasu nadawania programu w godz. 6:00-23:00:
  • audycje o tematyce sportowej - min. 40%,
  • filmy fabularne - min. 20%,
  • audycje publicystyczne - min. 1%,
  • dokument - min. 1%.

CANAL+ deklaruje, że w ramach CANAL+ 360 prezentowane będą wydarzenia sportowe, filmy fabularne, dokumentalne oraz audycje publicystyczne. Audycje powtórkowe mają zajmować 85% w tygodniowym czasie nadawania programu.

CANAL+ przewiduje, że procentowy udział audycji wytworzonych pierwotnie w języku polskim - z wyłączeniem serwisów informacyjnych, reklam, telesprzedaży, transmisji sportowych, przekazów tekstowych i teleturniejów - w kwartalnym czasie nadawania programu wynosić będzie w pierwszym roku rozpowszechniania co najmniej 25%, a w kolejnych latach ma wypełnić co najmniej 33%. Przewiduje też, że procentowy udział audycji europejskich - z wyłączeniami - w kwartalnym czasie nadawania programu wynosić będzie w pierwszym roku rozpowszechniania co najmniej 40%, a w kolejnych latach ponad 50%.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii CANAL+


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Opticum AX LION NS H.265 HEVC

Najnowszy hybrydowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki Opticum firmy AX...

109 zł Więcej...

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K 1xDVB-S2X 1xDVB-T2/C

Octagon SF8008 Supreme Combo UHD 4K DVB-S2X, DVB-T2 - odbiornik...

539 zł Więcej...