reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Abonenci Polsat Box bez transmisji meczów Ekstraklasy?

dodano: 2024-06-26 11:38 | aktualizacja: 2024-07-01 21:15
autor: Anita Kaźmierska | źródło: satkurier.pl

Canal+ Sport 3 Canal+ Sport 4 nc+ Jeśli do 19 lipca br. nie dojdzie do porozumienia na linii Telewizja Polsat - CANAL+ Polska, abonenci Polsat Box nie będą mogli zobaczyć inauguracji nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy. Zgodnie z obowiązującą umową, kanały CANAL+ Sport 3 i CANAL+ Sport 4 będą dostępne w Polsat Box tylko do 30 czerwca.

PKO BP Ekstraklasa Canal+ Sport 3 4


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Polsat Box bez CANAL+ Sport 3 i 4 z PKO BP Ekstraklasą?

Jeszcze w maju br. Polsat Box zaczął informować swoich klientów, że od 1 lipca 2024 roku kanały CANAL+ Sport 3 i CANAL+ Sport 4 nie będą dłużej dostępne dla abonentów Polsat Box. To kanały, na których można oglądać transmisje meczów PKO BP Ekstraklasy. Na tydzień przed terminem obowiązywania dotychczasowej umowy z CANAL+, Polsat Box ponownie powiadomił abonentów o zaistniałej sytuacji.
 

- Przypominamy, że zgodnie z umową, w dniu 30.06.2024 r. upływa termin dostępności pakietu Canal+ Sport 3 i 4 (dawniej Ekstraklasa). Od 1.07.2024 r. pakiet nie będzie aktywny. Sytuacja jest od nas niezależna - czytamy w mailingu Polsat Box.

Taki sam komunikat został zamieszczony na stronie internetowej Polsat Box. Wydaje się, że sytuacja nie jest ostateczna i w końcu uda się dojść operatorom do porozumienia. W przeciwnym razie PKO BP Ekstraklasa będzie musiała liczyć się ze spadkiem oglądalności.
 
Koniec Canal+ Sport 3 i 4 w Polsat Box
Polsat Box przypomina abonentom o zbliżającym się końcu dostępności kanałów CANAL+ Sport 3 i 4

Z drugiej strony, koniec czerwca to również termin końca dostępności kanałów Polsat Sport Premium 1-6 na platformie CANAL+. Na tych kanałach były dotychczas pokazywane m.in. mecze Ligi Mistrzów UEFA. Teraz prawa do transmisji LM są w posiadaniu CANAL+ i niekoniecznie kanały Polsat Sport Premium mają teraz dla CANAL+ dużą wartość. Nadal nie wiadomo, do kogo trafią prawa do transmisji Ligi Europy UEFA i Ligi Konferencji UEFA. Duże znaczenie mogą tu mieć wyniki polskich klubów w trwających właśnie eliminacjach (te mecze pokaże Telewizja Polsat).

Ponadto, CANAL+ szykuje się do uruchomienia nowych kanałów sportowych CANAL+ Extra 1-4, na których prawdopodobnie będzie można oglądać Ligę Mistrzów UEFA. Pierwszą transmisją w CANAL+ będzie mecz o Superpuchar UEFA, który zostanie rozegrany 14 sierpnia na PGE Narodowym w Warszawie. Zaraz po nim, 20 i 21 sierpnia rozpocznie się faza play-off Ligi Mistrzów UEFA, której mecze również będzie można śledzić w CANAL+. Wydaje się, że CANAL+ Extra 1-4 wystartują już w połowie sierpnia. Faza grupowa LM rozpocznie się 17 września.

W udostępnionych przez Ekstraklasę terminarzach pierwszych trzech kolejek sezonu 2024/25 uwzględniono kanały CANAL+ Sport 3, CANAL+ Sport 5, CANAL+ 4K Ultra HD i usługę CANAL+ online, jednak w porównaniu z sezonem 2023/24 zabrakło CANAL+ Premium i TVP Sport. Wygląda na to, że sublicencja na jeden mecz w kolejce w TVP nie została jeszcze przedłużona. Trochę dziwi też brak CANAL+ Premium.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polsat Box


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

319 zł Więcej...