reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

HD+ przechodzi do FTA... w Ghanie

dodano: 2024-06-26 01:26
autor: Anita Kaźmierska | źródło: SES HD PLUS/satkurier.pl

HD+ Ghana Zapewne niewiele osób wie, że oferta HD+ jest dostępna nie tylko w Niemczech, lecz również w Ghanie. I to nie jest podróbka, jak mogłoby się wydawać - za usługę także odpowiada operator satelitarny SES. I właśnie teraz dochodzi w Ghanie do wielkiej zmiany - przejścia do dystrybucji w modelu FTA.

SES HD PLUS Ghana
SES HD PLUS Ghana HD+


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

HD+ w Ghanie w modelu FTA

Usługę SES HD PLUS Ghana oferowano z dwóch transponderów satelity Astra 2F (28,2°E), ale w wiązce kierowanej na zachodnią Afrykę, więc o odbiorze w Polsce nie mogło być mowy.

Od 13 czerwca br. rozpoczęto realizację zmian w ofercie. Zaprzestano szyfrowania wszystkich serwisów (używano rozwiązania Nagravision i TVKey), ale jednocześnie zatrzymano emisję Genius HD, Kiddiville HD, Fix&Foxi HD, Sporty TV HD, KBS Drama HD, Drama HD, Channel One TV HD, United TV oraz okazjonalnego serwisu Event 4K. Trzy z wyłączonych stacji: Sporty HD, Channel One TV HD i United TV (jako UTV HD) przesunięto na inne transpondery na 28,2°E, reszta zniknęła z oferty.

20 czerwca zrealizowano drugą część operacji - wygaszono tp. 510 (11,135 GHz, pol. V), a pozostałe stacje przesunięto na tp. 536 (12,725 GHz, pol. V, SR: 30000, FEC: 5/6; DVB-S2/QPSK).

Finalnie obok przesuniętych na inne pojemności Sporty HD, Channel One TV HD i United TV w ofercie zostały także: Adom TV HD, GTV HD, Joy News HD, Joy Prime HD, GHOne HD, Aljazeera HD, TV XYZ HD, AfroSini HD, 4Syte TV HD, YTV HD, DGN HD, KOOL HD, GNTV Junior HD i GTV Sports+ HD. Do tego klienci mogą korzystać z oferty ponad 100 stacji FTA.

Zmiana nie jest zaskoczeniem - operator zapowiadał ją od kilku miesięcy. 16 kwietnia 2024 roku zaprzestano przyjmowania opłat za subskrypcję (nieco wcześniej zablokowano możliwość przedłużania subskrypcji na pełen rok), a od 30 kwietnia kontaktowano się z abonentami, którzy mieli opłacony dostęp do oferty na okres dłuższy niż do 13 czerwca, celem ustalenia sposobu rekompensaty.

Usługa będzie kontynuowana w modelu FTA jako część afrykańskiej platformy dystrybucyjnej MultiTV, oferowanej przez West African Platform Services (WAPS), inną spółkę zależną SES Satellite.
 

Jak wyjaśnia Adelaide Abbiw-Williams, CEO SES HD PLUS:

Cieszymy się, że możemy współpracować z naszymi partnerami, aby zapewnić widzom lepszą jakość obrazu. Przyjmując model niekodowany, umożliwiamy nadawcom i reklamodawcom korzystanie z zasięgu satelity, a Ghańczykom korzystanie z wysokiej jakości treści, które wcześniej były dostępne tylko dla naszych klientów korzystających z subskrypcji.

Do platformy MultiTV podłączonych jest obecnie ponad 5 milionów gospodarstw domowych, a ta strategiczna dodatkowa oferta kanałów HD poprawi i zrewolucjonizuje wrażenia związane z oglądaniem telewizji. Nie możemy się doczekać pozytywnego wpływu, jaki ta zmiana przyniesie naszym klientom i branży nadawczej.

Zmiana nie wymaga od dotychczasowych subskrybentów żadnych zmian sprzętowych, ale od 30 maja do dekoderów HD+ wysyłana jest aktualizacja oprogramowania, która ma na celu przejście urządzeń do modelu FTA. Jednocześnie wycofano aplikację mobilną MY HD Plus. Tylko do 20 czerwca operator zapewniał wsparcie dla dekoderów oraz realizował rekompensaty za nadpłaty abonamentu, a oprogramowanie umożliwiające przełączenie dekoderów HD+ do modelu FTA będzie dostępne na satelicie przez rok - do 30 maja 2025 roku. Po tym okresie dekoderów nie będzie można już zaktualizować.

Kanały stały się dostępne także dla posiadaczy dekoderów MultiTV, którzy muszą przeprowadzić wyszukiwanie serwisów.

Usługa SES HD PLUS była dostępna w Ghanie od końca 2020 roku. W ostatnim okresie działalności subskrypcja była dostępna w cenie: 12 GH₵ za tydzień (ok. 3,20 zł), 35 GH₵ za miesiąc (ok. 9,20 zł), 85 GH₵ za 3 miesiące (ok. 22,40 zł) lub 290 GH₵ za rok z góry (ok. 76,40 zł). Ok. połowy 2023 roku doszło do sporych podwyżek (np. koszt pakietu rocznego zmienił się z 210 na 290 GH₵), zrezygnowano także z oferowania 2-miesięcznego okresu gratis na start. Zapowiadano dodanie drugiej opcji pakietowej, która rozszerzyłaby ofertę z 19 do 40 kanałów HD oraz dodała 2 stacje 4K, ale do oficjalnego startu tej części oferty nigdy nie doszło.

A kiedy przejście na model FTA niemieckiej wersji HD+? ;) Cóż... raczej nieprędko...


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy na świecie


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Lite 4K

Homatics BOX R Lite to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy...

299 zł Więcej...