reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Zmiany w Radiu 357

dodano: 2024-06-20 15:15
autor: Karolina Dobrowolska | źródło: Radio 357

Radio 357 fot. Marcin Zawadzki Radio 357, stacja założona przez byłych dziennikarzy radiowej Trójki, przedstawiła letnią ramówka, która wystartuje 24 czerwca pod hasłem „Usłyszmy się w wakacje”. Radio 357 wzmacnia też publicystykę. Nową redakcją pokieruje Katarzyna Pruchnicka.

Radio 357
Radio 357 letnia ramówka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Radio 357: Nowa redakcja publicystyki

Zespół Radia 357 powołał osobną redakcję publicystyki.

- Chcemy jeszcze mocniej postawić na jakościową, dobrą publicystykę, która jest jednym ze znaków rozpoznawczych Radia 357. Mamy szerokie spektrum audycji tworzonych przez świetnych dziennikarzy. Powołując osobną redakcję, chcemy zadbać o audycje słowne jeszcze bardziej - w przemyślany sposób. I konsekwentnie tworzyć miejsce, które będzie pierwszym wyborem dla osób, szukających pogłębionych treści publicystycznych w formie audio - zarówno na żywo, jak i w podcastach - mówi Agnieszka Szwajgier, odpowiedzialna w zarządzie Radia 357 za ofertę programową.

- Pracując nad nowymi propozycjami bardzo uważnie wsłuchiwaliśmy się w głosy i wybory naszej społeczności słuchaczy i patronów. Prezentujemy pierwsze efekty, ale na pewno nie mówimy tu ostatniego słowa. Wręcz przeciwnie - słowa, choć nie tylko, będzie u nas coraz więcej - dodaje.

Nową przestrzenią kierować będzie Katarzyna Pruchnicka, która zajmie się budową oferty publicystycznej, angażując autorów z zespołu oraz z zewnątrz.
 

- Chcemy, żeby na naszej antenie było miejsce na ambitną i różnorodną publicystykę: aktualności, kulturę, sport, psychologię, sprawy polityczne i społeczne - po to, by być blisko ważnych tematów, pokazywać je z różnych perspektyw i sięgać głębiej. Chcemy rozmawiać ze słuchaczami o tematach, które poruszają w rozmowach w domach i w pracy. Dlatego - to druga ważna zmiana - w jeszcze większym wymiarze do współtworzenia audycji zaprosimy naszą Społeczność, stwarzając miejsce na kontakt telefoniczny i mailowy - wyjaśnia Katarzyna Pruchnicka, kierująca redakcją publicystyki Radia 357.

Pierwsze nowości pojawią się już w ramówce wakacyjnej i będą kontynuowane jesienią. Do stałych prowadzących dołączą nowi autorzy.

Radio 357: Nowy „Plac na rozdrożu” - więcej autorów, więcej głosu słuchaczy

„Plac na rozdrożu” to nazwa wieczornego pasma publicystycznego w Radiu 357 nadawanego o godz. 21:00. Godzinne audycje prowadzone są przez różnych autorów. Każda audycja ma inny temat.
 

- Zadbamy o to, żeby słuchacze Radia 357 otrzymywali interesujące i rzetelne komentarze obecnej, często burzliwej, rzeczywistości. Świat nas otaczający w każdej odsłonie zmienia się ostatnio niezwykle dynamicznie. Postaramy się go jeszcze lepiej opowiadać - mówi Katarzyna Pruchnicka.

W odnowionej formule „Plac na rozdrożu” poprowadzą:
  • nowi autorzy: Tomasz Kwaśniewski, Wioletta Myszkowska, Grażyna Bochenek i Maciej Makselon;
  • autorzy znani z innych audycji: Michał Żakowski, Filip Jaślar, Katarzyna Pruchnicka, Patrycjusz Wyżga, Michał Olszański, Paulina Kozion, Marta Kula, Marcin Klimkowski, Katarzyna Nowicka, Jarosław Juszkiewicz, Anna Król, Tomasz Rożek i Maja Piskadło.

W trakcie każdej audycji do jej współtworzenia zaproszeni zostaną słuchacze, którzy będą mogli zadzwonić lub napisać do prowadzących. „Plac na rozdrożu” będzie nadawany 4 razy w tygodniu - od poniedziałku do czwartku o godz. 21:00.

Radio 357: Audycja filmowa Anny Tatarskiej

„Plan doskonały” to nowa propozycja dla miłośników filmów, seriali i popkultury. Poprowadzi ją Anna Tatarska.

- „Plan doskonały” będzie dla słuchaczy Radia 357 przewodnikiem - po premierach, wydarzeniach, festiwalach. Będę mówić o aktualnościach, o tym, co trzeba koniecznie zobaczyć w kinie, telewizji i w serwisach streamingowych, ale też o tym, od czego lepiej uciekać. To, co będzie nas wyróżniać, to oryginalne, autorskie materiały z twórcami z całego świata - zarówno krótkie rozmówki o popkulturowym charakterze, jak i pogłębione, zniuansowane wywiady. Do studia zaproszę też specjalistów z różnych, nie tylko około filmowych dziedzin, by wspólnie z nimi przyjrzeć się kontekstowi, historii, legendom i prognozom - mówi Anna Tatarska, autorka nowej audycji filmowej w Radiu 357.

„Plan doskonały” po raz pierwszy pojawi się 28 czerwca, a potem w każdy piątek o godz. 14:00.

Radio 357: „Nocna Grupa Wsparcia” - improwizowana publicystyka o północy

Jedną z nowości w 357 będzie audycja, której temat nie będzie znany w momencie jej rozpoczęcia, a narzuci go pierwszy telefon od słuchacza. Poprowadzi ją Tomasz Kwaśniewski.
 

- Radio 357 zaproponowało mi bardzo ciekawe wyzwanie. Nawet gdy powiemy wszystko - nadal nie będzie do końca wiadomo, co to będzie za audycja. Każde jej wydanie będzie absolutną niespodzianką - także dla mnie - mówi Tomasz Kwaśniewski.

Celem audycji będzie wsparcie osób borykających się z różnymi życiowymi trudnościami i dylematami. Nocne rozmowy, wypełnione głosami słuchaczy mają pomóc osobie, która zadzwoni jako pierwsza i podzieli się tym, co obecnie jest dla niej ciężarem lub życiowym wyzwaniem.

Radio 357: Kuba Strzyczkowski spędzi lato w mieście

Jedna z najpopularniejszych audycji w Radiu 357, czyli codzienny cykl Kuby Strzyczkowskiego „Co Państwo na to?” z telefonami od słuchaczy, w poprzednich latach miał zawsze wakacyjną przerwę. Tym razem będzie można tej audycji słuchać także latem.
 

- Audycja Kuby Strzyczkowskiego z mocnym udziałem słuchaczy to esencja tego, co chcemy robić w publicystyce, czyli łączyć różne tematy, głos społeczności i wiedzę ekspertów. Dlatego postanowiliśmy, że z nieco zmienionym tytułem i w bardziej wakacyjnym charakterze audycja „Co Państwo? Lato!” będzie na antenie także w lipcu i sierpniu. A wraz z Panem Kubą poprowadzi ją Michał Żakowski - wyjaśnia Agnieszka Szwajgier.

W wakacyjnej odsłonie zaproszeni goście, eksperci oraz słuchacze podejmą lżejsze, często zaskakujące tematy i podzielą się swoimi doświadczeniami. Nie zabraknie humoru, ale i okazji do poważniejszych przemyśleń.

Radio 357: audycje muzyczne i inne propozycje

Letnią ramówkę Radia 357 wypełnią także propozycje od redakcji muzycznej - w tym wydłużona audycja „Mam grać?”, którą poprowadzą Ola Budka, Marta Kula, Maja Piskadło, Marcin Bisiorek oraz duet Michał Gąsiorowski - Marcin Klimkowski, nowa audycja Antoniego Grudniewskiego „Recordstore” i kolejna nowość - „Miękkie lądowanie” Natalii Fiedler.

W każdą sobotę różni autorzy zmierzą się też z wyzwaniami, rzuconymi przez Patronów Radia 357 w ramach akcji SłyszyMiSię. Spośród ponad 700 propozycji zespół Radia 357 wybrał najbardziej niespodziewane pomysły na audycje, z których każda będzie niespodzianką. Jak poradzili sobie z nimi radiowi autorzy będzie można usłyszeć w każdą sobotę o godz. 15:00.

Pasmo niecodziennych wyzwań poprzedzi co tydzień spotkanie z załogą „Radiowego Domu Wypoczynkowego 'Czarna Helena'”, czyli Arturem Andrusem i Filipem Jaślarem.

Z kolei w każdą środę w cyklu „Know hau, czyli pieskie lato” Michał Olszański wraz z Izą Woźniak będą szukali domu dla podopiecznych psich schronisk. Spotkania z Michałem Olszańskim w audycji „Popołudniówka” po 16:00.


Szczegółowe opisy nowych audycji:

CO PAŃSTWO? LATO!
Kuba Strzyczkowski, Michał Żakowski
12:00-13:00, od poniedziałku do czwartku, z udziałem słuchaczy

Czy ratownik/ratowniczka mogą rozbić związek? Czy chciałbym zostać milionerem? Czy aktywny wypoczynek może wykończyć? O tych oraz innych poważnych dylematach będziemy dyskutować w wakacje w Radiu 357. Zaproszeni goście, eksperci oraz słuchacze podzielą się swoimi doświadczeniami, tworząc przestrzeń do inspirujących i często zaskakujących rozmów. Przygotujcie się na ciekawe dyskusje, pełne humoru, ale i poważnych przemyśleń. Bądźcie z nami w każde wakacyjne południe, aby wspólnie odkrywać, co naprawdę ma znaczenie w życiu. A wszystko to w towarzystwie Kuby Strzyczkowskiego i Michała Żakowskiego.

MAM GRAĆ?
różni autorzy
13:00-16:00, od poniedziałku do czwartku

Tytuł tej audycji został zainspirowany scenkami ze słynnego kabaretu Olgi Lipińskiej. To właśnie tam, w przeróżnych sytuacjach Pan Czesław Majewski zwykł pytać: „Panie Janeczku, mam grać?”, zwracając się tym samym do Jana Kobuszewakiego. My powtarzamy w nieco innej formie to pytanie i kierujemy je do Państwa, wierząc, że gdzieś po drugiej stronie odbiorników zazwyczaj otrzymujemy pozytywną odpowiedź.

Ola Budka, Marta Kula, Maja Piskadło, Marcin Bisiorek oraz duet Michał Gąsiorowski - Marcin Klimkowski będą Państwu towarzyszyli przede wszystkim znakomitą muzyką, ale również zajmowali czas słowem. Podczas wakacji będziemy przede wszystkim grać. I wyczekiwać sygnałów od Państwa, gdziekolwiek Państwo będą. My nasze pytanie już zadaliśmy. Gdyby Państwo pytali: „Mamy słuchać?”, odpowiedź jest jasna. Zapraszamy!

PLAC NA ROZDROŻU
różni autorzy
21:00-22:00, od poniedziałku do czwartku

To miejsce, w którym wymagający słuchacz znajdzie publicystykę na najwyższym poziomie. To, co aktualne w kulturze i sporcie. Sprawy społeczne i polityczne, te najważniejsze. Wszystko głębiej i z szerszej perspektywy. Nasi najlepsi dziennikarze wraz z gośćmi opowiedzą państwu świat, tak niejednoznaczny i skomplikowany ostatnio. Prowadzący to między innymi Michał Żakowski, Katarzyna Pruchnicka, Patrycjusz Wyżga, Maciej Makselon, Grażyna Bochenek, Wiola Myszkowska, Filip Jaślar, Roma Leszczyńska. Na antenie Radia 357 od poniedziałku do czwartku o godz. 21:00. Zachęcamy Państwa do aktywnego udziału w naszych audycjach. Chcemy, abyście byli częścią naszych rozmów, dlatego otwieramy nasze linie telefoniczne dla słuchaczy. Wasze opinie, pytania i komentarze są dla nas niezwykle cenne. Możecie dzwonić do studia na numer 510 357 357, aby podzielić się swoimi spostrzeżeniami i wziąć udział w dyskusji na żywo.

NIEZNOŚNA LEKKOŚĆ BITU
Beata Kwiatkowska
poniedziałek 00:00 - 2:00

Kiedy Milan Kundera opublikował powieść „Nieznośna lekkość bytu”, na pierwszych miejscach list przebojów na świecie, królował Prince, Michael Jackson i Tina Turner. To dobrze nam znane, muzyczne towarzystwo mogło czytać książkę Kundery w 1985 roku, a autor mógł słuchać przepełnionych bitem piosenek. Bit i byt to dwie ważne części tej audycji. Pomiędzy, wyposażone w charakterystyczny rytm utwory, wkradnie się opowieść. Tak będą mijały nam dwie godziny okraszone dobrym, nieznośnie lekkim bitem. Tytuł zapożyczamy od Kundery, ale scenariusz audycji napisze Beata Kwiatkowska.

KNOW HAU, CZYLI PIESKIE LATO
Michał Olszański
w każdą środę, w Popołudniówce Radia 357

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad adopcją psa? Może nadszedł właśnie ten moment, by otworzyć swoje serce i dom dla czworonożnego przyjaciela? Każdego roku w okresie wakacyjnym schroniska są przepełnione, ponieważ nieodpowiedzialni właściciele porzucają swoje zwierzęta, nie znajdując dla nich odpowiedniej opieki podczas urlopów. Dlatego postanowiliśmy działać.

W każdą środę na antenie Michał Olszański zaprosi Was do adopcji jednego psa. W 10 tygodni spróbujemy znaleźć dom 10 psom ze schroniska w Czaplinku. Można do nas dzwonić, można pisać lub zgłaszać się pod postami w social mediach. Oprócz tego w każdej audycji rozmowy z ekspertami o najważniejszych problemach dotyczących psów. Czy merdanie ogonem zawsze oznacza radość, czyli o tym, jak komunikują się zwierzęta. Dlaczego czekolada, winogrona i cebula są toksyczne dla psów? Jak przygotować się na przyjęcie nowego członka rodziny i jakie zasady warto ustalić przed przyjęciem psa?

Każdy adoptowany pies to uratowane życie i szansa na nowy początek.

RECORD STORE
Antoni Grudniewski
środa, 22:00-00:00

Wszystko rozpoczyna się od zdartej płyty. Od utworu, który w danym tygodniu zrobił na prowadzącym największe wrażenie i nie chce się odkleić. Prym będą wiodły nowości, ale pojawi się również sekcja z delikatnym wietrzeniem magazynu. W ramach owego utwory czy płyty, które mają na karku kilka lat, ale wciąż mają się dobrze. A przewodnikiem po sklepie płytowym, który będzie pokazywał, którą uliczkę warto skręcić i gdzie się na dłużej zatrzymać, będzie Antoni Grudniewski.

NOCNA GRUPA WSPARCIA
Tomasz Kwaśniewski
środa, północ, godzinna audycja

Często jest tak, że nie wiesz, co zrobić. Jest ci ciężko, smutno. Ale czasem wystarczy do kogoś zagadać i okazuje się, że ludzie mają mnóstwo rozwiązań. I to będzie taki program, w którym słuchacze dzwonią z problemami i sobie nawzajem pomagają. Nigdy nie będzie wiadomo, o czym dokładnie będzie dana audycja, bo to pierwszy telefon narzuci temat. To mogą być różne sprawy - poważne i mniej poważne:

Nie mogę się rozstać z żoną z powodów finansowych, a jej nie kocham.

Córka powiedziała mi, że chce pójść na studia, po których będzie miała płatną pracę. A ja, tata, nie mam pojęcia, które zawody przetrwają.

Mam taką potrzebę, żeby na dłuższy czas pobyć samemu. A mam rodzinę i dzieci...


„Nocna Grupa Wsparcia” - w każdą środę o północy. Zaprasza Tomasz Kwaśniewski.

PLAN DOSKONAŁY
Anna Tatarska
piątek 14:00-16:00

Jeśli chcecie wiedzieć, czy Meryl Streep śpiewa na wywiadach, jak o męskości mówi Martin Scorsese, co wkurza Hilary Clinton i czy Pacino z De Niro na żywo dorastają do mitu - słuchajcie nas w piątki między 14 a 16. Opowiemy o wszystkim, co warto obejrzeć w kinach i na platformach streamingowych. Festiwale, przeglądy, specjalne pokazy, ale przede wszystkim wspólnie zajrzymy za kulisy - w przestrzeń, która na co dzień jest dla widzów trudniej dostępna. A opowiedzą o niej gwiazdy wielkie i te dopiero wschodzące, psychologowie, kulturoznawcy czy historycy. Audycje poprowadzi Anna Tatarska.

ZDARZYŁO SIĘ NAPRAWDĘ
Beata Kwiatkowska
piątek, 18:10, cykl w Popołudniówce

Czy Rocky Balboa był postacią rzeczywistą i gdzie jest zakopana walizka z filmu „Fargo”? Czy Amerykanie w latach 30. XX wieku mogli spotkać Bonnie i Clyde? Wiele znanych i popularnych filmowych, serialowych, książkowych i muzycznych historii ma swoje początki w rzeczywistości, jest blisko prawdy lub... zdarzyła się naprawdę. Wystarczy je tylko opowiedzieć. Z faktograficzną narracją przyjrzy się nim Beata Kwiatkowska.

MIĘKKIE LĄDOWANIE
Natalia Fiedler
piątek, 00:00 - 02:00

Dwie godziny na oddech i wytchnienie. Czas, by wieczorową porą rozpłynąć się w dźwiękach i zapomnieć o troskach. Przez wszystkie przypadki odmienimy przyjemność, damy upust emocjom, a czasem nawet uronimy łzę. To będzie niespieszna wyprawa po świecie indie, mało agresywnej alternatywy (nikt nie oberwie po uszach, ale i nie zabraknie surowych gitar chwytających za gardło i serce) soulu, funku, popu, a czasem i folku. Synestezja to umiejętność postrzegania bodźców przez różne zmysły, którą podobno większość z nas traci we wczesnym dzieciństwie. Wykorzystamy ją do tego by odkrywać to co nieznane, ekscytujące albo to co komfortowe i znane całkiem dobrze. Zmysły w ruch!

RADIOWY DOM WYPOCZYNKOWY „CZARNA HELENA”
Artur Andrus, Filip Jaślar
sobota, 13:00-14:00

Z radością informujemy, że już pod koniec czerwca swoje podwoje otworzy „Radiowy Dom Wypoczynkowy 'Czarna Helena'” i będzie towarzyszył Słuchaczom przez całe wakacje. Szefową ośrodka niezmiennie jest ta sama osoba, natomiast poszerzył się skład personelu. Do gospodarza domu, Filipa Jaślara, dołączył wielokrotny gość naszego Domu Wypoczynkowego - Artur Andrus, który zatrudnił się jako pracownik sezonowy i co tydzień będzie witał Słuchaczy i dbał o dobrą atmosferę.

Ponieważ Czarna Helena ceni opinie swoich gości, uruchomiona zostanie centrala telefoniczna, za pośrednictwem której każdy będzie mógł skontaktować się z recepcją i przekazać ważne wakacyjne informacje. Numer co prawda jest zastrzeżony, ale proszę próbować nawiązać połączenie wykręcając 510 357 357.

W stałym kontakcie z nami będą również Magda Mikołajczyk, Tomasz i Szymon Jachimek, „Synek” - czyli Jeremi i Wojtek Kamińscy, Łyżka Czyli Chilli, Wojciech Zimiński, Kabaret Pomoże, Łukasz Błąd i Krzysztof Szubzda.

Trwają też negocjacje z kilkoma innymi gwiazdami polskiego kabaretu. Rozmowy zapewne zakończą się sukcesem - przecież naszej Szefowej się nie odmawia.

„Radiowy Dom Wypoczynkowy 'Czarna Helena'” zaprasza w każdą wakacyjną sobotę o 13.00. Zaczynamy 29 czerwca. Posłuchaj, bo wkurzysz Szefową.

SŁYSZY MI SIĘ
różni autorzy
sobota, 15:00-16:00

Piotr Stelmach o hip-hopie? Maja Piskadło o jodłowaniu! A może Marta Kula o disco-dance? W tej audycji wszystko jest możliwe! To format, który stworzyliście razem z nami. Patroni rzucali wyzwania naszym dziennikarzom! Wyzwania, które nierzadko wymagają od nich wyjścia ze słynnej strefy komfortu i... zanurzenia się w nieznane im dotychczas obszary, tematyczne i muzyczne. Jak sobie z tym (nie) poradzą? Tego jeszcze nie wie nikt! Możecie to sprawdzić w każdą sobotę między 15:00 a 16:00. Nowy tydzień, nowe wyzwanie i nowy prowadzący, słowem - niespodzianka!

NIEWIDZIALNE ŚWIATY
Adrian Bąk
w co drugą niedzielę 13:00-15:00

Audycja społeczno-kulturalna o świecie. O świecie nie z pierwszych stron gazet (jeśli ktoś jeszcze czyta gazety...). O tym, na co zwykle brakuje czasu i miejsca, a ciekawe i warte opowiedzenia. O ludziach, których nie znamy. O zmianach, których nie zauważamy. O państwach, które mają wiele twarzy i zmieniają się jak kameleony. Czy Finowie są rzeczywiście najszczęśliwszymi ludźmi na świecie? A Somalijczycy słyszą tylko odgłosy wojny? Dlaczego Amerykanie nie potrafią produkować już bezpiecznych samolotów? A na Haiti jest tak wielu artystów, mimo szalejących wokół gangów? Granice tematyczne sięgają w tej audycji granic ciekawości, czyli… nie ma granic!


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Radiowe propozycje


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

239 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

659 zł Więcej...