reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„Król Zanzibaru” w serwisie Max

dodano: 2024-06-19 13:41
autor: Jan Borejko | źródło: Warner Bros. Discovery/TVN

Hakuna matata król zanzibaru Max360px „Król Zanzibaru” to trzyodcinkowa seria dokumentalna odkrywająca kulisy wielkiej piramidy finansowej, zbudowanej przez Wojciecha Żabińskiego, znanego w sieci jako „Wojtek z Zanzibaru”Historia genialnego wizjonera czy sprytnego oszusta?

WBD Max
MaxKról Zanzibaru dokument WBD Max 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

„Król Zanzibaru” od 28 czerwca tylko w serwisie Max.

Wojtek z Zanzibaru

Kadr z serialu dokumentalnego "Król Zanzibaru" - fot Warner Bros. Discovery /Max


Wojciech Żabiński na początku pandemii wykorzystał on brak obostrzeń i założył na tej egzotycznej wyspie sieć hoteli Pili Pili.
Szybko zyskał status lokalnego celebryty, a za sprawą jego charyzmy i niekończących się okazji rabatowych na wyspę ściągały dziesiątki gości. Dla wielu rodaków, w tym również tych znanych z pierwszych stron gazet, była to szansa na odrobinę normalności w czasach wszechobecnej kwarantanny. Nic nie zapowiadało, że za popularnym biznesem kryją się problemy finansowe, zwolnienia i setki naciągniętych klientów.
 
Zanzibar Pili Pili król Zanzibaru WBD Max


To historia rozkwitu i upadku imperium hotelowego oraz projektu developerskiego, w którym liczba poszkodowanych sięga kilkuset osób, a straty liczone są w milionach złotych. Jak to się stało, że tak wielu potencjalnych inwestorów i turystów uległo urokowi charyzmatycznego biznesmana, wykorzystującego siłę mediów społecznościowych?

Co sprawiło, że Pili Pili podbiło też serca polskich celebrytów?

I dlaczego nikt nie zorientował się, że przedsiębiorca jest ścigany w Polsce podwójnym listem gończym i ma do odsiedzenia wyrok za oszustwa gospodarcze?

„Król Zanzibaru” to prawdziwie kryminalna historia, choć odbywająca się w rajskiej scenerii. Jesteśmy przekonani, ze nasi widzowie sami odpowiedzą sobie na pytanie, czy Wojtek z Zanzibaru jest ofiarą własnego biznesu, czy też po prostu cynicznym naciągaczem. Ta historia przez wiele tygodni nie schodziła z czołówek gazet i portali, dziś jest szansa poznać jej kulisy. To świetna propozycja, zwłaszcza na początek wakacji, kiedy częściej niż zwykle przeglądamy turystyczne oferty.

- komentuje Dorota Eberhardt, dyrektorka programowa platformy Max.


W trzyodcinkowej serii dokumentalnej, głos zabiorą poszkodowani, którzy najpierw zaznali życia na rajskiej wyspie, a potem stracili wszystko. Co ich zdaniem, przyczyniło się do upadku tak dobrze zapowiadającego się biznesu?

Dokument „Król Zanzibaru" pojawi się w serwisie Max już 28 czerwca.

Producentem ze strony platformy jest Magda Szczawińska, serię wyprodukowała firma Inborn Media.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy streamingowe


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

385 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...