reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Po co Eutelsat inwestuje w fundusz Seraphim?

dodano: 2024-06-18 11:25 | aktualizacja: 2024-06-18 12:16
autor: Artur Kwiecień | źródło: Eutelsat

Eutelsat Seraphim logo 360px Grupa Eutelsat potwierdziła swoje uczestnictwo w funduszu VC Seraphim Space, SSV II. Inwestycja Eutelsat Group ma na celu wspieranie innowacji technologicznych w sektorze kosmicznym, wspierając dynamiczne start-upy z portfolio Seraphim. Prawdopodobnie chodzi o wykorzystanie sztucznej inteligencji.

Seraphim.vc
We are Seraphim Eutelsat 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Eutelsat inwestuje w fundusz Seraphim

Eutelsat uczestniczy w najnowszym funduszu Seraphim Space 2nd VC. Francuski operator satelitarny nie potwierdził, ile wynosi wpłata do funduszu, poza informacją, że jest to poziom „partnerski”.
 

Dzięki temu partnerstwu Grupa Eutelsat i Seraphim będą wspierać rozwój zaawansowanych możliwości, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu rynku na globalną łączność, obserwację Ziemi i zaawansowane usługi transmisji danych. Inwestycja podkreśla zaangażowanie Grupy Eutelsat w utrzymanie się w czołówce innowacji i wspieranie nowych technologii, które zmienią przemysł kosmiczny.

SSV II będzie skupiać się szczególnie na zastosowaniu sztucznej inteligencji (AI) do danych kosmicznych, obliczeń na orbicie i komunikacji w przestrzeni kosmicznej.

Grupa Eutelsat i Seraphim Space chętnie rozpoczynają tę obiecującą współpracę, torując drogę nowym postępom w dziedzinie przestrzeni kosmicznej i poza nią.

– czytamy w komunikacie Eutelsat Group.Eva Berneke, dyrektor generalna Eutelsat, w wiadomości na LinkedIn przypomniała pracownikom i branży, że minęło zaledwie 8 miesięcy od zamknięcia przejęcia OneWeb:
 

- Oczywiście pierwszy dzień nie był początkiem naszej historii. Eutelsat i OneWeb współpracują ze sobą już od jakiegoś czasu. Jednak ubiegła jesień była początkiem jednolitego biznesu oferującego naszym klientom wyjątkową wartość, zjednoczonego zespołu, naszej głębokiej wiedzy specjalistycznej i skupionej na wspólnej misji: bycia najbardziej zaufanym partnerem w dziedzinie łączności satelitarnej.


Źródło: eutelsat.com 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Operatorzy satelitarni


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Odbiornik Spycat Mini V2

Spycat Mini V2  - mały, tani odbiornik satelitarny HD w...

219 zł Więcej...