reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

„W umysłach autystyków" w BBC Earth

dodano: 2024-06-14 21:28
autor: Janusz Sulisz | źródło: BBC Studios

BBC Earth Z okazji Autystycznego Dnia Dumy 18 czerwca zapraszamy na emisję dokumentu będącego intymnym zapisem życia i codziennych zmagań osób ze spektrum autyzmu. „W umysłach autystyków" w BBC Earth - kiedy emisja?

BBC
BBC Earth 396064 Inside our Autistic Mind autystyk 760px


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

„W umysłach autystyków" w BBC Earth

Od wtorku 18 czerwca o godz. 23:00 na kanale BBC Earth

W tej wielokrotnie nagradzanej miniserii dokumentalnej (między innymi za Najlepsze Przedstawienie Niepełnosprawności w ramach MIPCOM Diversify TV Awards) przyrodnik i prezenter Chris Packham, który sam otrzymał diagnozę Zespołu Aspergera, przybliża nam przeróżne sposoby doświadczania świata przez osoby z autyzmem.

Razem z grupą doskonałych filmowców, grafików, animatorów i muzyków, Chris pomaga autystycznym bohaterom miniserii w nagraniu krótkich filmów, w których mogą pokazać rodzinie i znajomym, co naprawdę czują - co naprawdę dzieje się w umysłach autystyków.

W pierwszym odcinku poznajemy komiczkę Flo, która opowiada, jak męcząca potrafi być ciągła konieczność dopasowywania się do życia w neurotypowym społeczeństwie. Prezenter odwiedza też Murraya, który zamiast mowy porozumiewa się za pomocą komunikacji alternatywnej – co nie zmienia faktu, że chce być usłyszany i wysłuchany.

W drugim odcinku Chris rozmawia z Antonem, pomocą nauczyciela i DJ-em, pałającym głęboką miłością do klubu Middlesbrough, a także Ethanem, 19-letnim studentem z Essex, który pragnie zostać raperem. Efektem ich spotkania są filmy, które pokażą ich znajomym, jak Anton czuje się w obliczu zmian oraz jak na życie Ethana wpływa nadwrażliwość na hałas.

Wiedza, którą zdobywamy, oglądając filmy nakręcone przez bohaterów programu, a także ta, którą dzielą się z nami występujący w programie eksperci, jest nam szczególnie potrzebna teraz, w erze rosnącej świadomości autyzmu - a zwłaszcza w Autystyczny Dzień Dumy.

Jak mówi Chris Packham:

- W umysłach autystyków zostało przyjęte z niezrównanym entuzjazmem. Nigdy nie spotkałem się z tak pozytywną reakcją na jakikolwiek program, który współtworzyłem. Co najważniejsze, widzowie podkreślają, że pozwoliliśmy im lepiej zrozumieć autystyczne umysły i obaliliśmy wiele mitów dotyczących tego zaburzenia.

Pierwszy z dwóch odcinków „W umysłach autystyków” można obejrzeć 18 czerwca o godz. 23:00, na kanale BBC Earth.


Odcinek drugi ukaże się tydzień później, 25 czerwca, o tej samej porze. W produkcji jest już drugi sezon programu, w którym Chris Packham przyjrzy się innym odmianom neuroatypowości: ADHD oraz dysleksji.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje stacji TV i VOD


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Signal ST-5155 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5155 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

699 zł Więcej...

Odbiornik Ferguson Ariva 9000 4K CI+ HDR Dolby Vision

Ariva 9000 4K CI+ to uniwersalny odbiornik typu Combo z...

449 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...