reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Neosat stworzy platformę FTA?

dodano: 2024-06-13 18:20
autor: RO | źródło: neosat.com/nova.bg

BulgariaSat Bułgarski operator platformy satelitarnej Neosat nie może dojść do porozumienia z krajową grupą Nova Broadcasting Group w sprawie retransmisji jej kanałów. W rezultacie operator postanawia stworzyć całkowicie darmową platformę, która pozwoliłaby niezależnym nadawcom i twórcom treści uzyskać bezpłatny dostęp do dystrybucji satelitarnej.

neosat.com
Neosat


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
– Zapraszamy do kontaktu wszystkie stacje telewizyjne (krajowe i regionalne), a także wszystkich bułgarskich twórców treści, którzy chcą bezpłatnie dystrybuować swoje treści linearnie drogą satelitarną – czytamy w komunikacie prasowym Neosat.

Nova Broadcasting Group podała w wiadomościach telewizji komercyjnej Nova, że jednym z najnowszych przypadków piractwa w Bułgarii jest nieautoryzowana dystrybucja jej programów przez firmę Neosat. W tej sprawie skierowała wnioski do właściwych organów i stowarzyszenia branżowego.

Neosat świadczy usługę DTH dla widzów w Bułgarii za pośrednictwem satelity BulgariaSat 1 (1,9°E).
W zasięgu jego transmisji jest znaczna część Europy, Bliski Wschód i Afryka Północna. Neosat chce nadawać mnóstwo kanałów drogą FTA, co pozwoliłoby odbierać na dowolnym odbiorniku satelitarnym bez abonamentu. Operator zapewni też sprzęt tym widzom, którzy nie posiadają zestawu satelitarnego, a chcieliby odbierać niekodowane kanały satelitarne.

Neosat opublikował oświadczenie, w którym pisze, że w ostatnich latach Bułgaria stworzyła niemożliwe warunki do prowadzenia działalności w zakresie dystrybucji treści telewizyjnych. Jest to wynik narzuconej i dopuszczonej realnej hegemonii rynku, która ogranicza i kontroluje dostęp obywatelom kraju do różnorodnych informacji. Operator uważa, że stosowanie tzw. „mechanizmów represyjnych” przez nadawców stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego. To stało się motywacją do stworzenia w pełni darmowej platformy satelitarnej dla niezależnych nadawców i twórców treści.

We wtorek, 11 czerwca br. abonenci platformy DTH Neosat utracili dostęp do kanałów Nova Broadcasting Group. W grupie odłączonych stacji znalazły się takie marki, jak Nova, Diema, Diema Sport, The Voice, Magic TV, a nawet National Geographic, Nat Geo Wild, Star Channel, Star Crime czy Star Life. To bardzo zły moment, ponieważ lada dzień rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024, a jednym z nadawców turnieju jest właśnie Nova Broadcasting Group.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy na świecie


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 3,0m

Najnowszy kabel HDMI o długości 3,0m w wersji v2.1 dla...

65 zł Więcej...

Mini PC Smart TV 4K BOX Zehnder KP-1

Zehnder KP-1 to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy ZEHNDER z...

249 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...