reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Test transmisji wideo 5G podczas Euro 2024

dodano: 2024-06-10 23:14
autor: Jan Borejko | źródło: ARD.de

5G NOS portugalia sieć 5G logo portugalskie 360px.jpg Podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej i Igrzysk Olimpijskich dojdzie do pierwszych testów transmisji 5G w niemieckiej ARD. Po raz pierwszy 4 domy medialne niemieckich stacji ARD, BR, NDR, RBB i SWR, wspólnie będą nadawać wideo na żywo podczas Euro 2024 i IO w Paryżu. Testy transmisji za pośrednictwem nadajników 5G.

RRT 5G


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Transmisje testowe 5G odbędą się w Berlinie, Hamburgu, Monachium, Stuttgarcie i Halle/Saale

To oznacza, że ​​teoretycznie można dotrzeć do około 8 mln ludzi w Niemczech za pomocą zaledwie kilku lokalizacji nadajników. Transmisje można jednak odbierać wyłącznie za pomocą specjalnych smartfonów, które są już przystosowane do nowej sieci nadawczej 5G.

Po wcześniejszych testach transmisji 5G prowadzonych przez poszczególnych nadawców, jest to pierwszy wspólny test w większej sieci nadawców w Niemczech.

Testowe transmisje 5G na żywo z Mistrzostw Europy w piłce nożnej i Igrzysk Olimpijskich realizowane są we współpracy z Media Broadcast, jednym z największych w kraju dostawców usług w branży nadawczo-medialnej.

Transmisja 5G to nowy światowy standard, dzięki któremu transmisje na żywo można odbierać bezpośrednio na smartfonach lub tabletach, bez zużywania indywidualnej ilości danych. Technologia ta eliminuje możliwość zakłóceń w odbiorze na skutek zbyt dużej liczby jednoczesnych użytkowników. Test dostarczy pewnych spostrzeżeń, które później zostaną uwzględnione przy podejmowaniu decyzji o możliwym wprowadzeniu tej technologii w niemieckiej ARD. 

 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 5G


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Olympia BX 1000+LTE Combo V/H

Nowoczesna antena szerokopasmowa BX 1000+ Olympia Combo. Zaprojektowana do w...

120 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R 4K + Tuner DVB-T2 na USB

Homatics BOX R z adapterem DVB-T2 na USB-C to dobry...

399 zł Więcej...

Miernik Satlink ST-6986 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem i testerem optycznym

Miernik Satlink ST-6986 do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, naziemnych...

1 630 zł Więcej...