reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Jak odbierać kanały z pozycji 23,5°E?

dodano: 2024-05-20 15:21 | aktualizacja: 2024-05-21 15:41
autor: Rafał Olchowik | źródło: SAT Kurier 9-10/2022

Astra 5B 23E operator satelita SES 360px 23,5°E jest strategiczną pozycją orbitalną operatora SES na rynkach Europy Środkowej i Beneluksu. Cieszy się popularnością też w byłej Jugosławii dzięki Telekom Serbia. Ponad 700 kanałów TV i radiowych nadawanych jest z satelity Astra 23,5°E dla 4 mln gospodarstw domowych. Są tam również dosyły polskich rozgłośni radiowych.

SES
Astra SES 23,5°E


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Kilka kanałów ze Słowacji

Na wyjątkową uwagę zasługuje informacyjny RTVS 24 (w zapisie graficznym: 24) słowackiej telewizji publicznej Rozhlas a televize Slovenska, uruchomiony w warunkach nadzwyczajnych – kilka dni po rozpoczęciu inwazji Rosji w pełnej skali na Ukrainę dnia 24 lutego 2022 r. Kiedy Rosjanie bombardowali ukraińskie miasta i mordowali cywilów, słowacki nadawca państwowy pokazywał film o nurkowaniu i włoski serial. Prywatni nadawcy od razu przystąpili do wydań specjalnych o konflikcie. Tymczasem państwowa telewizja nie przeprowadziła żadnej relacji specjalnej z tych wydarzeń, za co została mocno skrytykowana przez odbiorców. W efekcie „na żywioł” został wypuszczony nowy projekt RTVS 24, który zastąpił trzeci program Trojka (dedykowany seniorom) i pojawił się w postaci odkodowanej na satelicie. W ofercie całodzienne relacje informacyjne na tematy z kraju i zagranicy, uzupełnione publicystyką, dokumentami, panelami dyskusyjnymi i innymi treściami.
 
RTVS 24
RTVS 24

Televízia OSEM to jedyny kanał interaktywny ze Słowacji, skoncentrowany na zdrowy styl życia, życie codzienne, tradycje i ezoterykę.

TV Lux jest kanałem religijnym, który oferuje program zgodny z doktryną i życiem Kościoła katolickiego. Jego celem jest danie ludziom możliwości rozwoju duchowego i umacniania wiary, z której mogą czerpać siłę w codziennym życiu. Z Czech jest nadawana stacja o podobnym ukierunkowaniu TV Noe.
 
Televízia OSEM
Televízia OSEM
TV Noe
TV Noe
TV Lux
TV Lux

Jedyny kanał międzynarodowy dla Serbów za granicą RTS Svet jest prowadzony przez państwową firmę nadawczą Radio-Televizija Srbije. Ramówka zawiera wybór programów własnej produkcji, które są znane widzom krajowych stacji RTS 1 i RTS 2 i RTS 3 – zwłaszcza skoncentrowane na informacjach, kulturze i rozrywce.
 
RTS Svet
RTS Svet


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Jak odbierać kanały


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

349 zł Więcej...

Stojak ścienny regulowany 60-100cm

stojak ścienny boczny, ocynkowany

129 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

119 zł Więcej...