reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

Szczoteczka soniczna dla delikatnych dziąseł - czym się kierować przy zakupie i jaki model wybrać?

dodano: 2024-05-21 11:38
autor: Redakcja | źródło: Artykuł sponsorowany

Szczoteczka soniczna dla delikatnych dziąseł Szczoteczki soniczne to najlepszy wybór, jeśli zależy nam na kompleksowej higienie jamy ustnej. Urządzenie to jest nie tylko bezpieczne dla delikatnych dziąseł, ale pozwala również osiągnąć zachwycające efekty rozjaśniające szkliwo oraz poprawiające świeżość oddechu. Jaką szczoteczkę soniczną wybrać, na co zwrócić uwagę i która najlepiej sprawdzi się w przypadku nadwrażliwości dziąseł? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

Szczoteczka soniczna dla delikatnych dziąseł


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Szczoteczka soniczna wzięła swoją nazwę z języka angielskiego, a słowo ‘sonic’ znaczy tyle, co „wytwarzająca dźwięki”. Jest to zdecydowanie ulepszona wersja szczoteczki elektrycznej, którą w 1939 roku stworzył szwajcarski doktor Philippe-Guy Woog. Miała ona ułatwić codzienną higienę osobom niepełnosprawnym, a także użytkownikom aparatów nazębnych. Ich produkcja ruszyła pod koniec lat 50. i szybko znalazły one uznanie nie tylko wśród specjalistów z zakresu stomatologii, ale przede wszystkim pacjentów z różnymi potrzebami jamy ustnej. Szczoteczkę soniczną wynalazł w 1987 roku amerykański naukowiec Robert Bock. Początki były trudne, bo obawiano się, jaki wpływ na zdrowie będą mieć fale dźwiękowe. Pozytywna opinia Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków FDA sprawiła, że zaczęto ich używać masowo, a ich produkcja osiągnęła światową skalę.

Szczoteczka soniczna – co to za urządzenie i na jakiej zasadzie działa?

Szczoteczka soniczna działa na zasadzie generowania fal dźwiękowych, emitowanych przez małej wielkości generator, umieszczony w główce urządzenia. Wysokie częstotliwości wynoszące powyżej 260 MHz sprawiają, że fale te wykazują właściwości antybakteryjne, co w przypadku dbania o higienę jest kwestią niezwykle istotną. W porównaniu do elektrycznej wersji wykonującej około 8 tysięcy obrotów na minutę, urządzenia soniczne potrafią osiągnąć ich nawet ponad 60 tysięcy! Jednak to nie tylko szybkość działania podczas mycia zębów przesądza o ich skuteczności i jakości. Fale dźwiękowe oprócz wprowadzania w ruch włosia szczoteczki potrafią także dotrzeć na odległość kilku milimetrów od włókna poruszając cząsteczki śliny wraz z pastą do zębów. W procesie kawitacji tworzą się mikrobąbelki powietrza, które usuwają osad, resztki pokarmowe oraz bakterie zalegające w jamie ustnej. Dzięki takiej metodzie, czyszczenie zębów staje się o wiele dokładniejsze, ponieważ mają one też zdolność docierania do problematycznych zakamarków wewnątrz buzi, takich jak np. przestrzenie międzyzębowe czy kieszenie dziąsłowe. Szczoteczka soniczna wykonując ruchy wymiatające i generując drgania pulsacyjne chroni delikatne dziąsła przez mechanicznymi urazami. Łagodne usuwanie osadów i przebarwień znacznie minimalizuje ryzyko zbytniego ścierania szkliwa zębowego.

Czym powinna charakteryzować się szczoteczka soniczna dla delikatnych dziąseł?

1. Dobrej jakości szczoteczka soniczna powinna posiadać odpowiedniej twardości włosie – u najmłodszych użytkowników oraz osób dorosłych posiadających wrażliwe dziąsła sprawdzą się modele z bardzo miękkimi włóknami. Muszą być elastyczne oraz delikatne, by nie spowodowały mikrourazów w strukturze szkliwa oraz podrażnień w okolicach przydziąsłowych.

2. Drugim bardzo ważnym parametrem jest przeznaczenie główki czyszczącej, bo zwykła końcówka wymienna do codziennego czyszczenia może okazać się zbyt intensywna w działaniu. Należy więc wybrać taki model urządzenia, które będzie oferowało dodatkowe główki do mycia zębów u osób z nadwrażliwością szkliwa, błon śluzowych jamy ustnej oraz z tendencją do bólu czy krwawienia dziąseł.

3. Kolejną ważną kwestią, na jaką warto zwrócić uwagę przed zakupem szczoteczki sonicznej jest ilość trybów pracy, jakie oferuje. Im ich jest więcej, tym większa szansa na to, że dany model idealnie wpasuje się w nasze preferencje i potrzeby pielęgnacyjne. Poszukując urządzenia dla siebie warto sprawdzić ranking szczoteczek sonicznych zawierający najpopularniejsze modele i opis ich cech.

4. Dobrze, gdyby nasze urządzenie soniczne posiadało ergonomiczny, antypoślizgowy uchwyt, który zapewni nam komfortową stabilność podczas codziennej higieny. Wzmocni to ochronę przeciw ewentualnym mikrouszkodzeniom wynikającym z wyślizgiwania się urządzenia z dłoni.
 
Szczoteczka soniczna dla delikatnych dziąseł

Wpływ szczoteczek sonicznych na zdrowie zębów i dziąseł

Szybka prędkość oraz intensywność działania szczoteczek sonicznych sprawia, że są niezwykle efektywne w usuwaniu płytki nazębnej, osadów i przebarwień. Badania potwierdzają, że potrafią one usunąć nawet do 100% więcej drobnoustrojów niż tradycyjne szczoteczki manualne. Eksperci z dziedziny stomatologii zdecydowanie częściej polecają swoim pacjentom używanie szczoteczek sonicznych zamiast rotacyjnych z okrągłą główką, ponieważ ich działanie jest bardziej delikatne. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza u osób z wrażliwymi dziąsłami, z tendencją do ich krwawienia i występowania uciążliwych stanów zapalnych. Większość modeli urządzeń wykorzystujących technologię soniczną posiada program masażu dziąseł, dzięki któremu stają się lepiej ukrwione, a tym samym bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Szczoteczki soniczne są zaopatrzone w podłużne główki z włóknami wykonanymi z certyfikowanych i specjalnie dobranych materiałów – przede wszystkim z nylonu o właściwościach antybakteryjnych. Jest to w pełni w przebadane i bezpieczne dla szkliwa zębów oraz dziąseł tworzywo sztuczne, również w przypadku osób posiadających różnego typu uzupełnienia protetyczne, takie jak implanty, korony czy mosty, a także użytkowników aparatów ortodontycznych. By umiejętnie zatroszczyć się o stan swoich delikatnych dziąseł i nie zrobić im krzywdy podczas szczotkowania, najważniejsza jest kwestia dopasowania odpowiedniej twardości włosia końcówki czyszczącej. Na rynku można znaleźć cały ich przekrój – od ultramiękkich po bardzo twarde. Osoby z wrażliwymi dziąsłami powinny używać najdelikatniejszych włókien do codziennego mycia zębów. One również, podobnie jak te twardsze wersje, skutecznie usuną uporczywe zanieczyszczenia oraz zalegające przebarwienia, ale bez ryzyka bólu i urazów w jamie ustnej. Szczoteczki soniczne bardzo dokładnie pozbywają się chorobotwórczych bakterii i to nie tylko z powierzchni szkliwa, ale również z okolicy przydziąsłowych.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Zdrowie


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

489 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

249 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle Q

Homatics Dongle Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

239 zł Więcej...