reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

2. urodziny TVP World [wideo]

dodano: 2023-11-18 13:53 | aktualizacja: 2023-11-18 19:36
autor: Jerzy Kruczek | źródło: TVP

TVP World W sobotę, 18 listopada br. mijają 2 lata od uruchomienia anglojęzycznego kanału Telewizji Polskiej. TVP World to kanał informacyjny nadający 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Misją kanału jest także edukacja i popularyzacja tematyki związanej z rejonem Trójmorza – od newsów, przez historię, technologię, kulturę i biznes.

TVP
TVP World


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

– Jestem dumny, że w ciągu dwóch lat udało się nam zbudować profesjonalną, oryginalną i co najważniejsze rzetelną telewizję informacyjną po angielsku. Coś, co wydawało się niemożliwe, stało się faktem. Realizujemy swoją misję, docierając do najbardziej opiniotwórczych środowisk na świecie, a poprzez walkę z dezinformacją wpisujemy się w architekturę bezpieczeństwa światowej infosfery i polskiej racji stanu. Mam nadzieję, że nadchodzące lata przyniosą dalszy rozwój tego niepowtarzalnego projektu – mówi Filip Styczyński, dyrektor - redaktor naczelny TVP World.

Jak informuje Telewizja Polska, uruchomienie kanału TVP World dnia 18 listopada 2021 roku było odpowiedzią na narastający kryzys na granicy polsko-białoruskiej oraz atak hybrydowy ze strony Białorusi oraz Federacji Rosyjskiej. Korespondenci TVP World są dziś obecni na Ukrainie, Litwie, Łotwie, w Wielkiej Brytanii i od niedawna w Waszyngtonie.

TVP World jest dostępny za granicą na platformach: simpliTV w Austrii, Yettel TV w Bułgarii, Sweet.TV na Słowacji, Węgrzech, Rumunii, Bułgarii, Czechach i Grecji, Freeview w Wielkiej Brytanii, a na Megogo i Newsplayer+ na całym świecie.

W Polsce można go oglądać w HbbTV na MUX 3 jako kanał wirtualny, w TVP Stream, TVP GO i TVP VOD oraz na stronie internetowej tvpworld.com, a także w wybranych sieciach kablowych, IPTV i OTT. Od 13 stycznia 2024 roku TVP World będzie dostępny także na MUX 6 naziemnej telewizji cyfrowej.

W czerwcu br. Telewizja Polska uruchomiła nową wersję portalu internetowego tvpworld.com. Kanał jest też obecny na YouTubie, gdzie ma ponad 430 tys. subskrybentów, oraz na Facebooku, Instagramie i X.

   


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R 4K

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

339 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2/C Edision Nano T265+ HEVC (hotelowy)

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2/C z HEVC/H.265 marki EDISION dla Naziemnej Telewizji...

99 zł Więcej...