reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Spotkania z dziką Europą” w Polsat Viasat Nature

dodano: 2023-10-02 08:26
autor: Łukasz Knapik | źródło: Viasat World

Polsat Viasat Nature W październiku br. kanał telewizyjny Polsat Viasat Nature poleca swoim widzom w ramach pasma „Spotkania z dziką Europą” takie programy jak „Anglia: cztery pory roku” (sezon 1.), „Wilki: wędrowcy bez granic” (sezon 1.) i „Przyroda w kraju wiatraków”.

Polsat Viasat Nature


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak zapowiada nadawca, kanał Polsat Viasat Nature zaprasza w październiku br. widzów na wyjątkową podróż z pasmem „Spotkania z dziką Europą”. Stacja Polsat Viasat Nature zaprasza na „Spotkania z dziką Europą” - niezwykłe pasmo, które przeniesie widzów głęboko w serce nieokiełznanego piękna Europy, prezentując zapierające dech w piersiach filmy dokumentalne, które zachwycą bogatym ekosystemem kontynentu. Od poniedziałku do piątku, od godziny 21:00, przez cały październik br., kanał Polsat Viasat Nature zabierze widzów na imponującą wyprawę wzdłuż różnorodnych krajobrazów Wysp Brytyjskich, Skandynawii, Niemiec, Szwajcarii i Holandii. Widzowie wybiorą się do północnej Anglii razem z premierowym programem „Anglia: cztery pory roku”, będą śledzić podróż samotnego wilka wędrującego przez Europę w nowym dokumencie „Wilki: wędrowcy bez granic”, a także poznają serię „Przyroda w kraju wiatraków”, która zagłębia się w historię holenderskich wiatraków i bada ich wpływ na dziką przyrodę. - Pasmo „Spotkania z dziką Europą” zabierze widzów we wciągającą podróż po cudach natury Starego Kontynentu. Celebrujmy bogatą bioróżnorodność Europy oraz niesamowite historie jej dzikiej przyrody - od poniedziałku, 2 października br. na kanale Polsat Viasat Nature - zachęca nadawca (więcej tutaj).

„Spotkania z dziką Europą” na kanale Polsat Viasat Nature:

„Anglia: cztery pory roku”
emisja: w poniedziałki (od 2 października br.) o 21:00

Podróż rozpoczyna się wśród nieokiełznanej przyrody północnej Anglii, gdzie znajdują się parki narodowe The Dales i North York Moors. Te dwa oszałamiające regiony, obejmujące ponad trzy i pół tysiąca kilometrów kwadratowych nierównego terenu i znajdujące się w odległości 32 kilometrów od siebie, tworzą rozległy obszar dzikiego Yorkshire rozciągający się od wschodniego wybrzeża na zachód. To właśnie tutaj zamieszkują niektóre z najbardziej spektakularnych dzikich zwierząt Wielkiej Brytanii. Czteroodcinkowy dokument „Anglia: cztery pory roku” odkrywa sekrety tego zapierającego dech w piersiach regionu i odwiedza niezwykłe stworzenia, które żyją na tym zjawiskowym obszarze.

„Wilki: wędrowcy bez granic”
emisja: w środy (od 4 października br.) o 21:00

- Poznajmy porywającą opowieść o cudownym odrodzeniu się wilka w Europie - zachęca nadawca. Niegdyś ten gatunek znajdował się na skraju wyginięcia, a w rozległych lasach Europy Wschodniej żyły jedynie jego niewielkie populacje. W ostatnich dziesięcioleciach, dzięki ścisłej ochronie prawnej,  ten wspaniały gatunek miał szansę powrócić na kontynent i otrzymać nowe życie. Dwuodcinkowa seria „Wilki: wędrowcy bez granic” opowiada historię o tym, jak te wspaniałe zwierzęta znalazły drogę powrotną z Polski przez Niemcy do Holandii i Belgii. Program śledzi podróż samotnego, młodego wilka wędrującego na zachód w poszukiwaniu własnego terytorium i partnerki oraz porusza kwestię skrajnych emocji związanych z powrotem tego gatunku.

„Przyroda w kraju wiatraków”
emisja: w czwartek, 5 października br. o 21:00

Kolejny program w ramach pasma „Spotkania z dziką Europą” przeniesie widzów do serca Holandii, a konkretnie do Alblasserwaard - miejsca o wyjątkowym krajobrazie ukształtowanym przez majestatyczne wiatraki. Chociaż ich złoty wiek już dawno minął, dziedzictwo wiatraków nadal trwa. - Jeśli przyjrzysz się uważnie, odkryjesz prężnie rozwijającą się społeczność zwierząt żyjących na tych terenach. „Przyroda w kraju wiatraków” to urzekający, jednoodcinkowy program, który odkrywa fascynujący świat rycyków, czapli purpurowych, zajęcy, saren, żab moczarowych i osadników megera - motyli dziennych z rodziny rusałkowatych. Podążaj za tymi niezwykłymi stworzeniami przez zmieniające się pory roku i śledź ich starania, gdy stawiają czoła kluczowym wyzwaniom nieobliczalnej przyrody - zachęca nadawca.
 
Kadr z programu „Anglia: cztery pory roku”, foto: Banijay Rights
Kadr z programu „Anglia: cztery pory roku”, foto: Banijay Rights
Kadr z programu „Przyroda w kraju wiatraków”, foto: Viasat World
Kadr z programu „Przyroda w kraju wiatraków”, foto: Viasat World


„Spotkania z dziką Europą” - emisja od poniedziałku do piątku (od 2 października 2023 roku) o godz. 21:00 na kanale Polsat Viasat Nature.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 11-12/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 11-12/2022

12 zł Więcej...

SAT Kurier - 7-8/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 7-8/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 690 zł Więcej...