reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Nagroda Nobla 2023” na kanale TVP Nauka

dodano: 2023-10-01 13:30
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP Nauka „Nagroda Nobla” Po raz drugi kanał TVP Nauka będzie transmitował ogłoszenie laureatów „Nagrody Nobla” w dziedzinach „Medycyny lub fizjologii”, „Fizyki”, „Chemii” i „Ekonomii”. Rok temu, od tego właśnie wydarzenia, stacja TVP Nauka rozpoczęła swoją działalność. Kanał zaprasza na takie programy jak „Studio noblowskie”, „Galeria noblistów”, „Giganci nauki” i „W sidłach Frankensteina”.

TVP Nauka „Nagroda Nobla”


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Transmisje ogłoszenia laureatów „Nagrody Nobla” poprzedzi prowadzone „na żywo” „Studio noblowskie”, w którym gośćmi będą naukowcy z dziedzin, w których ogłaszani będą laureaci. Przybliżą widzom dokonania światowych i polskich naukowców z danej dziedziny próbując przewidzieć, komu w tym roku przypadną noblowskie laury, przypomną także dokonania ubiegłorocznych laureatów nagrody (więcej tutaj). - Z warszawskiego studia będziemy łączyli się z naszymi wysłannikami w Sztokholmie, którzy przybliżą widzom emocje towarzyszące ogłoszeniu laureatów „Nagrody Nobla” oraz zaproszą przed kamerę postaci światowej nauki, by podzielili się z widzami swoimi opiniami o tegorocznych nagrodach - zapowiada nadawca (więcej tutaj).

„Nagroda Nobla” przyznawana jest od 1901 roku, a ufundował ją Alfred Nobel, szwedzki przedsiębiorca i wynalazca dynamitu, który niemal cały ogromny majątek postanowił przeznaczyć na: „najważniejsze i najbardziej przełomowe odkrycia lub opracowania w szerokim zakresie wiedzy i postępu” - jak sam pisał (więcej tutaj).

- Stacja TVP Nauka jest jedyną anteną w Polsce i jedną z nielicznych na świecie, transmitującą uroczystość ogłoszenia laureatów „Nagrody Nobla” w dziedzinach nauk ścisłych - zapewnia nadawca. Transmisjom będą towarzyszyły programy przybliżające widzom ideę „Nagrody Nobla”, postać jej fundatora, a także sylwetki ubiegłorocznych laureatów (więcej tutaj)

Transmisje z ogłoszenia „Nagrody Nobla” w stacji TVP Nauka: w poniedziałek, 2 października br. o godzinie 11:00 z „Fizjologii lub medycyny”, we wtorek, 3 października br. o godzinie 11:30 z „Fizyki”, w środę, 4 października br. o godzinie 11:30 z „Chemii” i w poniedziałek, 9 października br. o godzinie 11:30 z „Ekonomii”. Powtórki emitowane będą o godzinie 21:00 w dniach 6,7,8 i 13 października br. (więcej tutaj).

Pozostałe programy na kanale TVP Nauka: w poniedziałek, 2 października br. o godzinie 10:40 „Galeria noblistów: Svante Paabo” i o godzinie 12:45 „Giganci nauki: Nobliści” (więcej tutaj), we wtorek, 3 października br. o godzinie 11:05 „Galeria noblistów: Barry Barish”, o godzinie 13:10 „W sidłach Frankensteina: Alfred Nobel - król dynamitu” i o godzinie 14:05 „Galeria noblistów: Michel Mayor”, w środę, 4 października br. o godzinie 11:05 „Galeria noblistów: Michael Stanley Wittingham”, o godzinie 13:15 „W sidłach Frankensteina: Maria Skłodowska-Curie promieniotwórcza miłość” (więcej tutaj) i o godzinie 14:10 „Galeria noblistów: Carolyn Bertozzi”.

Przypomnijmy, że stacja TVP Nauka rozpoczęła oficjalne nadawanie w poniedziałek, 3 października 2022 roku (więcej tutaj).
 
Łukasz Nowicki jest gospodarzem programu „Giganci nauki”, foto: TVP
Łukasz Nowicki jest gospodarzem programu „Giganci nauki”, foto: TVP
Plakat promujący kanał TVP Nauka, foto: TVP
Plakat promujący kanał TVP Nauka, foto: TVP


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 1-2/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 1-2/2023

12 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...

SAT Kurier - 8-10/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 8-10/2023

12 zł Więcej...