reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Parada Pułaskiego 2023” na kanale TVP Polonia

dodano: 2023-10-01 13:06 | aktualizacja: 2023-10-01 17:28
autor: Łukasz Knapik | źródło: TVP

TVP Polonia W niedzielę, 1 października br. w Nowym Jorku, w Stanach Zjednoczonych Ameryki, odbędzie się 86. „Parada Pułaskiego”, w której udział weźmie prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Transmisja wydarzenia na antenie kanału TVP Polonia rozpocznie się o godz. 18:15. Relację z parady poprowadzą Klaudia Carlos i Kamil Smerdel. Przed transmisją, w ramach specjalnego wydania programu „Polonia 24 - weekend” (emisja także w stacji TVP Wilno) w godzinie 9:00 i 17:55, stacja wyemituje wywiad z prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejem Dudą. Relacje reporterskie z przygotowań do parady pojawią się w programie „Tu Polonia w USA - Parada Pułaskiego”.

TVP Polonia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Relację „na żywo” z „Parady Pułaskiego” poprowadzą Klaudia Carlos i Kamil Smerdel. Reporterzy opowiedzą o tym święcie amerykańskiej Polonii, o poczuciu wspólnoty i manifestacji polskości - przybliżą postać Kazimierza Pułaskiego, dowódcy konfederacji barskiej, ojca amerykańskiej kawalerii, bohatera, który od lat jednoczy dwa narody. Prowadzący zajrzą też za kulisy przygotowań do parady, pokażą między innymi, jak powstają słynne rydwany od lat uświetniające tę imprezę (więcej tutaj).

- Nie może nas zabraknąć na „Paradzie Pułaskiego”. To kolejny akcent obchodów 30-lecia TVP Polonia. Nie tylko będziemy transmitować dla naszych widzów to wyjątkowe dla amerykańskiej Polonii święto, ale także staniemy się jego aktywnymi uczestnikami. Zapraszamy na paradę i przed telewizory!

- powiedział Jakub Dybek, dyrektor - redaktor naczelny kanału TVP Polonia.


Wywiad z prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejem Dudą zostanie wyemitowany w niedzielę, 1 października br. w godzinach 9:00 oraz 17:55, zaś transmisja z „Parady Pułaskiego” rozpocznie się o godzinie 18:15 w stacji TVP Polonia. Relacje reporterskie z przygotowań do parady „Tu Polonia w USA - Parada Pułaskiego” emitowane są na antenie kanału TVP Polonia od soboty, 30 września br.

„Parada Pułaskiego” - transmisja w niedzielę, 1 października 2023 roku o godz. 18:15 na kanale TVP Polonia.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics Dongle G Google TV

Homatics Dongle G to odtwarzacz multimedialny 4K o kompaktowej konstrukcji...

279 zł Więcej...

Antena Inverto 120 grafit

Antena stalowa, cynkowana 120cm z zawieszeniem sztywnym w kolorze grafitowym....

399 zł Więcej...

Mini PC Homatics Dongle R 4K

Homatics Dongle R to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

269 zł Więcej...