Termalica Nieciecza - Puszcza Niepołomice o awans do Ekstraklasy

dodano: 2023-06-07 10:29
autor: Anita Kaźmierska | źródło: 1liga.org/satkurier.pl

Ekstraklasa logo 2022 360px Puszcza Niepołomice i Bruk-Bet Termalica Nieciecza zostali finalistami baraży o awans do PKO BP Ekstraklasy. 6 czerwca br. odbyły się półfinały baraży Fortuna 1. Ligi, w których Wisła Kraków przegrała z Puszczą Niepołomice 1:4, a Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonał Stal Rzeszów 2:0. Tym samym Biała Gwiazda i Stalowcy musieli pożegnać się z marzeniami o awansie do PKO BP Ekstraklasy. Jest to szczególnie dotkliwe dla Wisełki, która od sezonu 2008/09 aż do 2021/22 grała w najwyższej lidze bez żadnej przerwy. Zobacz, na jakim kanale transmitowany będzie mecz Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Puszcza Niepołomice.

polsatboxgo.pl
Termalica Nieciecza Puszcza Niepołomice Fortuna 1. Liga polsatboxgo.pl

Wisła Kraków - Puszcza Niepołomice 1:4 (0:2)
Bramki: Alex Mula 84' - Kamil Zapolnik 33', Łukasz Sołowiej 45+3', Lucjan Klisiewicz 90+1, 90+4

Pierwsze minuty meczu zdecydowanie należały do gospodarzy, jednak w 33. minucie to Puszcza otworzyła spotkanie. Goście nie złożyli broni i w doliczonym czasie pierwszej połowy zwiększyli prowadzenie na 2:0. W drugiej części meczu Wisła próbowała nadrobić straty. W 84. minucie po strzale Muli piłka po rykoszecie wpadła do bramki. Gospodarze zdobyli gola kontaktowego. Ich szczęście nie trwało jednak zbyt długo, ponieważ w doliczonym czasie gry goście zdobyli aż dwie bramki. Mecz zakończył się wynikiem 1:4.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Stal Rzeszów 2:0 (1:0)
Bramki: Wiktor Biedrzycki 19', Muris Mesanovic 54'

Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonał na własnym stadionie Stal Rzeszów 2:0 i awansował do decydującej potyczki. Wynik tego meczu w 20. minucie otworzyły Słonie. Druga bramka padła 10 minut po przerwie. Adam Radwański dostał piłkę w polu karnym Stali Rzeszów, zagrał idealnie do Murisa Mesanovicia, który wpakował piłkę do pustej bramki. Mecz zakończył się wynikiem 2:0.

Dodajmy, że do PKO BP Ekstraklasy awansowali już ŁKS Łódź i Ruch Chorzów, natomiast do Fortuna 1. Ligi spadli Wisła Płock, Lechia Gdańsk i Miedź Legnica. Który klub zobaczymy jeszcze w sezonie 2023/24 Ekstraklasy - Bruk-Bet Termalicę Nieciecza czy Puszczę Niepołomice, okaże się już w niedzielę, 11 czerwca.

11 czerwca (niedziela)

18:00 Finał baraży Fortuna 1. Ligi: Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Puszcza Niepołomice, Polsat Sport, Polsat Box Go
Studio od 17:30